Raciborskie przedszkolaki i czarownica Irenka w bibliotece [ZDJĘCIA]

0
Raciborskie przedszkolaki i czarownika Irenka w bibliotece
Raciborskie przedszkolaki i czarownika Irenka w bibliotece

Dzieci z Przedszkola nr 10 i ZSP nr 3 na Płoni miały okazję z jednej strony poczuć się jak prawdziwy ilustrator, z drugiej miło i kreatywnie spędzić czas pod okiem fachowca.

Czy przedszkolaki mogą stać się współautorami książki? Dzięki czarownicy Irence i raciborskiej bibliotece tak! Gościem Eureki – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży w ramach projektu „Od przedszkola do książkowego mola” była ilustratorka książek dla dzieci, autorka historyjek obrazkowych z czarownicą Irenką w roli głównej – Agnieszka Żelewska.

- reklama -

Agnieszka Żelewska zajmuje się grafiką książkową. Zilustrowała m.in. książkę „Złap byka za rogi” Agnieszki Frączek. Wymyśliła i narysowała zbiór historyjek obrazkowych, których bohaterką jest sympatyczna czarownica Irenka, od lat występująca na łamach dwutygodnika „Świerszczyk” i bardzo lubiana przez małych czytelników, którzy zamiast biernie słuchać czytanej książeczki, sami tworzą różne opowieści, komentują obrazki, zadają pytania… A gdy już wszystkie historyjki zostaną obejrzane i opowiedziane, czarownica Irenka zaprasza do wspólnej zabawy!

Tak było również w przypadku dwóch spotkań, w których wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 10 i ZSP nr 3 na Płoni. Przedszkolaki miały okazję z jednej strony poczuć się jak prawdziwy ilustrator, z drugiej miło i kreatywnie spędzić czas pod okiem fachowca.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Od przedszkola do książkowego mola” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Książki ilustrowane przez Agnieszkę Żelewską, w tym „Czarownicę Irenkę”, można wypożyczyć w raciborskiej bibliotece.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here