Zmiany w organizacji ruchu drogowego w Raciborzu

Dzień Wszystkich Świętych
Dzień Wszystkich Świętych

Ze względu na wzmożony ruch w okolicach cmentarzy i z uwagi na bezpieczeństwo zmieni się organizacja ruchu.

W okresie od 28 października do 4 listopada w związku ze wzmożonym ruchem drogowym w okolicy cmentarzy na terenie Raciborza wprowadzone zostaną następujące zmiany organizacji ruchu:

- reklama -

Cmentarz Jeruzalem
1 listopada 2019 roku odcinek ul. Ocickiej od skrzyżowania z drogą krajową nr 45 (ul. Starowiejska) do skrzyżowania z ul. Koszalińską zostanie wyłączony z ruchu. Prawo do przejazdu będą miały jedynie: autobusy zorganizowanego transportu zbiorowego i pojazdy, z których korzystają osoby niepełnosprawne. Samochody należy parkować na miejscach utwardzonych na parkingu Jeruzalem I przy ul. Jana Pawła II (plac naprzeciwko kościoła Matki Bożej)

Brzezie
Od 28 października do 4 listopada na ulicy Strażackiej (w kierunku od ulicy Pogrzebieńskiej do ulicy Bitwy Olzańskiej) zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Markowice
Od 1 listopada do 2 listopada 2019 roku na drodze dojazdowej do cmentarza w dzielnicy Markowice od ulicy Gliwickiej do Ulicy Jordana zostanie wprowadzony zakaz ruchu w obu kierunkach.

Miasto apeluje do wszystkich posiadaczy pojazdów mieszkających w pobliżu cmentarzy lub mogących korzystać z komunikacji miejskiej o niekorzystanie w tych dniach ze swoich pojazdów, jak również do wszystkich kierowców, którzy będą poruszać się swoimi pojazdami w okolicach cmentarzy, o bezwzględne wykonywanie poleceń policjantów oraz innych służb zajmujących się kierowaniem ruchu. Ponadto piesi powinni zachować szczególną ostrożność.

Czytaj także: Racibórz: Kursowanie autobusów miejskich w dniu Wszystkich Świętych

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here