Uczniowie z Wojnowic współpracowali z policjantami [ZDJĘCIA]

0
Uczniowie z Wojnowic współpracowali z policjantami
Uczniowie z Wojnowic współpracowali z policjantami

Uczniowie podczas rutynowej kontroli kierowców wręczali własnoręcznie wykonane zawieszki z informacjami o tym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojnowicach miały możliwość same przekonać się, czy na drogach kierowcy jeżdżą bezpiecznie.

- reklama -

Wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego z Raciborza oraz dzielnicowym Gminy Krzanowice uczniowie klasy VI wzięli udział w działaniu profilaktyczno-prewencyjnym organizowanym przez Gminę Krzanowice mającą na celu podniesienia świadomości uczestników dróg na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie podczas rutynowej kontroli kierowców wręczali własnoręcznie wykonane zawieszki z informacjami o tym, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego po to, byśmy zawsze czuli się komfortowo i bezpiecznie. Zwracały kierującym uwagę na zasadność zapinania pasów itp. Jak się okazało, mieszkańcy i nie tylko poruszali się bezpiecznie i prawidłowo. W zamian za to otrzymali pamiątkową zawieszkę.

Natomiast seniorom prowadzącym pojazdy dzieci wręczaliśmy naklejki na szybę samochodową – tzw. Srebrny Listek – informujący innych uczestników ruchu drogowego o tym, iż dany pojazd prowadzi osoba starsza, która nierzadko ma gorszy refleks, wzrok i wyobrażenie o ruchu drogowym. Srebrny Listek ma uspokoić nerwowych kierowców i zachęcić do zrozumienia.

Wartością dodaną do działania było praktyczne wykorzystanie wiedzy zdobytej przez słuchaczy podczas wcześniejszych spotkań z policją, warsztatów i prelekcji, a także wyrobienie u dzieci nawyku wdrażania prawidłowych zachowań w stosunku do siebie i swoich najbliższych.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here