
Podczas warsztatów w GCK uczestniczki własnoręcznie wykonały pastę do zębów i kosmetyki do pielęgnacji ciała.
Jak zrobić w domu organiczne kosmetyki? To proste – wystarczyło wziąć udział w warsztatach w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy, podczas których uczestniczki własnoręcznie wykonały pastę do zębów i kosmetyki do pielęgnacji ciała. Zajęcia prowadziła Paulina Mikulska – „współczesna szeptucha”, przyjaciółka ziół, miłośniczka łąk, lasów i pól. Pracownia plastyczna GCK na trzy godziny zamieniła się w laboratorium alchemiczne, gdzie toczyły się rozmowy pełne mocy i tajemnicy wśród płatków róż i z nutką cynamonu.
Warsztaty, które odbyły się 26 października, będą miały charakter cykliczny.
fot. GCK Nędza
oprac. /kp/




![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)

![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)




![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)





![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)




