Próg wyspowy na Markowickiej zakończy nocne rajdy?

Wyścigi na Markowickiej
Zdjęcie poglądowe / freepik.com

Temat podjęła radna Magdalena Kusy, która interpelowała w sprawie zamontowania na ul. Markowiciej progu wyspowego. – Od wielu miesięcy na ulicy Markowickiej w dzielnicy Obora oraz na parkingu przed wejściem do Arboretum odbywają się nocne rajdy samochodowe oraz drifty – pisała do prezydenta.

– Od wielu miesięcy na ulicy Markowickiej w dzielnicy Obora, oraz na parkingu przed wejściem do Arboretum, odbywają się nocne rajdy samochodowe oraz drifty. Zakłócony zostaje spokój mieszkańców dzielnicy, zmagają się oni z ogromnym hałasem w godzinach nocnych. Sytuacja jest bardzo uciążliwa, ale również niebezpieczna. Pomimo wielokrotnego zawiadamiania o problemie policji oraz rozmów mieszkańców z gromadzącą się na parkingu młodzieżą, sytuacja nie ulega poprawie. Jako radna, ale również mieszkanka tej dzielnicy wiele razy podejmowałam rozmowy z osobami, które w rażący sposób łamią w tym miejscu prawo drogowe oraz zakłócają spokój mieszkańców. Częste patrole policji również nie rozwiązały tego problemu. W imieniu mieszkańców zwracam się z wnioskiem o zamontowanie na ulicy Markowickiej „ progu wyspowego”. Takie rozwiązanie umożliwiłoby autobusom wjazd na parking przy Arboterum, jednocześnie ograniczając możliwość przekraczania dozwolonej prędkości pojazdom samochodowym. Wniosek ten jest dokładnie przemyślany przez mieszkańców dzielnicy, próg powinien zostać zamontowany na ulicy Markowickiej za ostatnimi budynkami mieszkalnymi, przed wjazdem na parking. Takie usytuowanie uniemożliwi samochodom rozwijanie nadmiernej prędkości w tym miejscu. Mamy również nadzieję, że w przyszłości uda się poszerzyć zakres monitoringu miejskiego o teren parkingu przy Arboretum – pisała w interpelacji radna Magdalena Kusy.

- reklama -

Sprawa trafiła do Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Staroście Raciborskim, a ta pozytywnie zaopiniowała zamontowanie progu wyspowego. – W odpowiedzi na interpelację z dnia 8 października 2019 roku informuję, iż temat lokalizacji progu wyspowego w ciągu ulicy Markowickiej został przedstawiony i omówiony w dniu 22 października br. na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Staroście Raciborskim – organie zarządzającym ruchem na drogach gminnych. Komisja wyraziła opinię pozytywną. Po wizji w terenie z projektantem zostanie zlecony do wykonania projekt docelowej organizacji ruchu, który po zatwierdzeniu przez Starostę Raciborskiego, zostanie wprowadzony w terenie – napisał w odpowiedzi prezydent Dariusz Polowy.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj