„Jak umysł rośnie w siłę…” od raciborskiej biblioteki

E-book
E-book

Po inspirującym treningu pamięci z dr Wandą Matras-Mastalerz raciborska biblioteka poleca najnowszy prezent od Ibuk Libra – książkę „Jak umysł rośnie w siłę, gdy mózg się starzeje” Elkhonona Goldberga.

Raz w miesiącu Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zachęca do skorzystania z akcji Prezent od Ibuk Libra, w ramach której można sięgnąć po dodatkową nowość wydawniczą. Aby wypożyczyć książkę, wystarczy jedynie dostęp do Internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w oddziałach i filiach raciborskiej biblioteki. Tym razem jest to książka „Jak umysł rośnie w siłę, gdy mózg się starzeje” Elkhonona Goldberga.

- reklama -

Mózg człowieka starzeje się tak samo jak całe jego ciało. Z biegiem czasu nieuchronnie zachodzą w nim zmiany: masa i objętość mózgu spada o ok. 2% na każde 10 lat. Komory powiększają się, a bruzdy stają się wyraźniejsze. Zmniejsza się gęstość synaps, słabnie przepływ krwi. A jednak osoby starsze często ujawniają zdolności nieobecne na wcześniejszych etapach rozwoju: dostrzegają na pozór trudne do uchwycenia zależności między rzeczami, ich intuicja bywa trafniejsza, rozumienie problemów – głębsze, a wiedza ekspercka budzi szacunek i podziw. Jak to się dzieje, że w miarę starzenia się mózgu umysł rośnie w siłę, a jego użytkownik zyskuje mądrość? Elkhonon Goldberg – profesor neurologii na New York University School of Medicine – zaprasza w fascynującą podróż po świecie ludzkiego poznania.

Książka dostępna jest do 30 listopada.

biblioteka raciborz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj