Znicz 2019. Pięciu pijanych kierowców w powiecie raciborskim

Znicz 2019

W ciągu kilkudniowej akcji mundurowi z Raciborza zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących i odnotowali 6 niegroźnych kolizji.

Zakończyła się policyjna akcja „Znicz 2019″. W działaniach na terenie powiatu raciborskiego jak co roku brali udział policjanci z raciborskiej komendy, wspierali ich funkcjonariusze Straży Granicznej i Straży Miejskiej. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Łącznie w działaniach zaangażowanych było 68 policjantów z drogówki, 143 z innych wydziałów, 8 strażników miejskich i 4 ze Straży Granicznej. W ciągu kilkudniowej akcji mundurowi zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących i odnotowali 6 niegroźnych kolizji.

- reklama -

Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem osób wybierających się w podróż i odwiedzających groby najbliższych. W trakcie działań policjanci odnotowali 6 niegroźnych kolizji, zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców. Mundurowi zwracali uwagę na osoby, które w rażący sposób naruszały przepisy ruchu drogowego, a także pomagali kierującym przy parkowaniu samochodów w okolicach cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych czy tez udzielali informacji kierującym.

Wodzisław Śląski 

W Wodzisławiu Śląskim ponad 260 policjantów ruchu drogowego i innych czuwało nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich bliskich. Warunki atmosferyczne przez większą część weekendu sprzyjały kierowcom. W czasie trwania policyjnych działań na wodzisławskich drogach nie odnotowano ani jednego wypadku drogowego.

Wzmożona praca policjantów, apele o zachowanie zdrowego rozsądku najwyraźniej poskutkowały, gdyż Święto Zmarłych przebiegło bez poważniejszych zdarzeń drogowych. Nie znaczy to jednak, że przez cały okres trwania policyjnej akcji było tak spokojnie. Od czwartku odnotowano bowiem 17 kolizji drogowych. Na szczęście, w zdarzeniach tych nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. W dniu Wszystkich Świętych doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych przy ulicy Czyżowickiej. Sprawcą kolizji był nietrzeźwy kierowca. 41-latek miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Policjanci podczas trwania akcji czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających. Prócz wspomnianych kolizji i jednym nietrzeźwym kierowcy nie doszło do żadnych innych incydentów na drodze czy interwencji związanych z akcją Znicz.

/KPP Racibórz, KPP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj