„Śniadanie daje moc” w Babicach [ZDJĘCIA]

"Śniadanie daje moc" w Babicach

Wydarzenie „Śniadanie daje moc” w ZSP w Babicach było okazją, by zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów: zdrowe odżywianie, rozwój czytelnictwa, wychowanie patriotyczne, zachowania proekologiczne oraz współpracę z lokalnym środowiskiem.

Pielęgnując wieloletnią tradycję, również i w tym roku 7 listopada uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Babicach wzięli udział w spotkaniu z cyklu „Śniadanie daje moc”. To wspólne, zdrowe śniadanie dla dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz zaproszonych gości mające na celu propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu oraz uświadomienie dzieciom i rodzicom, jak ważne jest śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, szczególnie dziecka.

- reklama -

Wydarzenie to to wielkie przedsięwzięcie, w którego organizację i przygotowania włączyło się wiele osób – począwszy od pani dyrektor poprzez nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców, no i oczywiście najmłodszych. Na zastawionych stołach znalazły się zdrowe, kolorowe kanapki, tosty, owoce i warzywa oraz świeżo wyciskane soki. Tradycją szkoły są również wspólne śniadania dzieci szkolnych każdego dnia na trzeciej przerwie oraz przygotowywanie przez dzieci szkolne i przedszkolne sałatek owocowych, warzywnych lub kanapek, a także podejmowanie innych działań promujących i propagujących zdrowe zasady żywieniowe.

Podczas tego wydarzenia podkreślono również, jak ważną i rolę spełnia współpraca z Gminna Biblioteką Publiczną w Nędzy – filia w Babicach oraz Kołem Emerytów i Rencistów w Babicach, dzięki którym rozwija się zainteresowania czytelnicze u dzieci. Szkoła i przedszkole od lat biorą udział w wielu programach i konkursach czytelniczych oraz realizują innowacje pedagogiczne i projekty edukacyjne. Przedstawicielki Koła Emerytów, panie bibliotekarki systematycznie czytały dzieciom szkolnym i przedszkolnym bajki, opowiadania, zwracając uwagę na czynnik patriotyczny, a uczniowie klasy II czytali dzieciom z grupy maluszków. W tym dniu został podsumowany szkolny projekt edukacyjny „Sto bajek na stulecie niepodległości” oraz współpraca z Kołem Emerytów i Rencistów, za którą serdecznie podziękowano i doceniono efekty wieloletniej współpracy. Dzięki takim przedsięwzięciom dzieci chętniej słuchają czytanych im bajek i książek, a starsze, szkolne, sięgają po lektury.

Podsumowując jeden ukończony projekt, ogłoszono rozpoczęcie realizacji kolejnego przedsięwzięcia, tym razem ekologicznego. Nawiązując kontakt z lokalną kwiaciarnią oraz Kołem Emerytów, postanowiono zaopiekować się niechcianymi roślinkami doniczkowymi, którymi następnie opiekować się będą dzieci w szkole i panie emerytki, mając nadzieję, że zdrowe i ładne roślinki będą wytwarzały więcej potrzebnego nam wszystkim tlenu.

Uroczystość „Śniadanie daje moc” w ZSP w Babicach i wspólne świętowanie dała okazję zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów: zdrowe odżywianie, rozwój czytelnictwa, wychowanie patriotyczne, zachowania proekologiczne oraz współpracę z lokalnym środowiskiem, mając nadzieję, iż to wszystko zaprocentuje w przyszłości.

fot. UG Nędza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj