Siostra Bożenka w bibliotece, czyli Edyta Jungowska odwiedziła Racibórz [ZDJĘCIA]

Edyta Jungowska w Raciborzu (18)

Dorośli widzowie pamiętają ją głównie z roli energicznej siostry Bożenki w serialu „Na dobre i na złe” oraz z wielu niezapomnianych ról w Teatrze Telewizji. Dla dzieci to przede wszystkim głos Pippi Pończoszanki, dzieci z Bullerbyn czy Lotty z Ulicy Awanturników. Gościem raciborskiej biblioteki była Edyta Jungowska.

Aktorka przyjechała do Raciborza w ramach projektu „Od przedszkola do książkowego mola” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rano spotkała się z najmłodszymi czytelnikami z Przedszkola nr 10 i Przedszkola na Płoni oraz uczniami klas I-III ze Szkół Podstawowych nr 4, 13 i 15. Jungowska opowiedziała dzieciom o tym, jak zaczęła się jej przygoda z bohaterami książek Astrid Lindgren oraz zaprezentowała wybrane fragmenty bajek, do których podkłada, znakomicie zresztą, swój głos.

- reklama -

Edyta Jungowska w Raciborzu (12)

Wieczorem aktorka przypomniała raciborskiej publiczności swoje najlepsze role, pokazując liczne zdjęcia i fragmenty filmów (m.in. serialu „Ja Wam pokażę” czy Teatru Telewizji „Od czasu do czasu”) i opowiadając o kulisach pracy z największymi reżyserami i aktorami. Edyta Jungowska zdradziła także, jaką rolę w jej karierze odegrała Szkoła Muzyczna a następnie Ognisko Teatralne „U Machulskich”. Ostatnie dziesięć lat, aktorka poświęciła swojemu wydawnictwu Jung-off-ska wydającemu audiobooki oraz książki dla dzieci i młodzieży, które na koniec każdy mógł zakupić z autografem lektorki. Płyty można także wypożyczyć w EURECE-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12.

/MiPBP Racibórz publ. c/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj