Region: 15-latek wszedł pod jadący samochód

0
15-latek Rybnik

O niebywałym szczęściu może mówić 15-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego. Do zdarzenia doszło 18 listopada, około godziny 16.30 w Czerwionce-Leszczynach na ulicy Odrodzenia. 15-latek wybiegł zza stojącego autobusu wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy marki Dacia Logan.

O niebywałym szczęściu może mówić 15-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego. Do zdarzenia doszło 18 listopada, około godziny 16.30 w Czerwionce-Leszczynach na ulicy Odrodzenia. Ze wstępnych ustaleń policjantów z rybnickiej drogówki wynika, że kierujący autobusem miejskim zatrzymał się na przystanku autobusowym, aby wysadzić pasażerów. Wówczas 15-latek wybiegł zza stojącego autobusu wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy marki Dacia Logan. Kierująca osobówką, 28-latka jechała ulicą Odrodzenia, od strony Dębieńska. W wyniku potrącenia chłopak upadł na ziemię i chwilowo stracił przytomność. 15-latek z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala w Rybniku. Na szczęście jego życiu, nie zagraża niebezpieczeństwo. Dokładny przebieg zdarzenia ustalają rybniccy policjanci.

- reklama -

Rybnik

Pieszy nie bez powodu nazywany jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. W zderzeniu z jadącym pojazdem nie chroni go nic, a przy prędkości pojazdu 50 km/h, ma tylko 50 procent szans na przeżycie. Dlatego warto zadbać o własne bezpieczeństwo.

Jesienią warunki na drogach są zdradliwe i należy jechać ostrożniej, wolniej i rozsądniej. – Dlatego po raz kolejny apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, aby pamiętali o swoim bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę jesteśmy odpowiedzialni zarówno za siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Zachowajmy szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych. Ograniczenie prędkości, stosowanie się do znaków i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego może uchronić od wielu przykrych zdarzeń – apeluje policja.

/KMP Rybnik publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here