Nowy wóz dla OSP Sudół do końca roku

Firma Szcześniak specjalizuje się w produkcji pojazdów specjalnych
Firma Szcześniak specjalizuje się w produkcji pojazdów specjalnych

Rozstrzygnięto przetarg na dostawę ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciborzu-Sudole. Zakup wozu był możliwy dzięki współfinansowaniu ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

28 października w Wodzisławiu Śląskim prezydent Raciborza Dariusz Polowy podpisał umowę na dotację z Funduszu Sprawiedliwości na zakup wozu strażackiego dla OSP Sudół. Umowę podpisano w obecności ministra Michała Wosia, który do niedawna nadzorował Fundusz Sprawiedliwości. Wsparcie rządowe opiewało na 900 tys. zł. Miasto musiało zabezpieczyć wkład własny na poziomie 300 tys. zł.

- reklama -

Czasu było niewiele, gdyż jednym z warunków podpisanej umowy była jej realizacja do końca bieżącego roku. Miasto Racibórz ogłosiło przetarg jeszcze w październiku. Do postępowania zgłoszono jedną ofertę firmy Szcześniak – Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. z Bielska-Białej. Oferta firmy opiewa na 1 mln 167 tys. 270 zł i tym samym zmieściła się w założonej przez samorząd kwocie. Ciężki wóz firmy Szcześniak będzie miał moc silnika 370 KM, hydrauliczne zawieszenie kabiny, zbiornik na wodę 5000 l oraz będzie objęty 24-miesięczną gwarancją. Nowy wóz ma być dostarczony strażakom z Sudoła do końca 2019 roku. Firma Szcześniak specjalizuje się w produkcji pojazdów specjalnych. Na zdjęciu powyżej ich przykładowa realizacja ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj