Dzień Życzliwości z Manuelą Krzykałą w raciborskim ZSS [ZDJĘCIA]

Zespół Skaza w ZSS
Zespół Skaza w ZSS

W szkole przy ul. Królewskiej nieustannie coś się dzieje, a uczniowie, oprócz nauki, co rusz zapewnione mają nie lada atrakcje. Tak też było podczas szkolnego Dnia Życzliwości, kiedy odbyły się warsztaty taneczne z Manuelą Krzykałą.

Bądźmy dla siebie koleżeńscy i uprzejmi, powiedzmy sobie coś miłego – takie wartości nauczyciele ZSS starają się wpajać uczniom na co dzień. Ukoronowaniem tych nauk był szkolny Dzień Życzliwości, który odbył się w czwartek 21 listopada. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na żółto, zaś w holu głównym na specjalnie w tym celu ustawionym drzewku każdy mógł umieścić kartkę z życzeniami, pozdrowieniami, dedykacją, wyrazami sympatii. Samorząd uczniowski przygotował dla koleżanek i kolegów niespodziankę. Do szkoły zawitała Manuela Krzykała z grupy tanecznej Skaza wraz z instruktorkami tańca z Raciborskiego Centrum Kultury. Dziewczyny najpierw opowiedziały o różnych stylach tańca, następnie zaprezentowały swe umiejętności, i to nie tylko w hip-hopie, ale i w balecie. Ale najważniejsze zostawiono na koniec. Pod okiem instruktorek podczas warsztatów tanecznych każdy uczeń mógł spróbować swych sił w tańcu. Chętnych nie brakowało…

- reklama -

Tancerkom wizyta w ZSS tak się spodobała, że zostały jeszcze przez godzinę po zakończeniu warsztatów. Tym razem to one wzięły udział w warsztatach, a konkretnie w zajęciach w szkolnej pracowni technicznej. Mogły m.in. przekonać się, jak wygląda praca uczniów z gliną.

Nauka w ZSS to nie tylko tradycyjne lekcje w klasach, przy tablicy. To także szereg zajęć dodatkowych i rozmaite atrakcje zapewniane uczniom. Tylko w ostatnich kilkunastu dniach odbyły się m.in. wycieczka do Chlebowej w Górkach Małych, konkursy ekologiczne, dzień zdrowego śniadania, teatrzyk dla najmłodszych. Zwyczajem stają się też powoli przerwy wypełnione grami planszowymi i logicznymi.

fot. ZSS w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj