Parkometry w Raciborzu. Radni przegłosowali uchwałę

parkometry raciborz strefa platnego parkowania
Zdjęcie poglądowe fot. freepik

Osiemnaście parkometrów stanie w Raciborzu nie wcześniej niż 2 marca 2020 roku. Radni przegłosowali uchwałę podczas wczorajszej (27.11) sesji Rady Miasta. 

– Zasadniczą zmianą jest wprowadzenie nowego sposobu pobierania opłat za postój pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania, który będzie się odbywał za pomocą parkometrów. Wprowadzenie nowych zasad wyeliminuje wysokie koszty obsługi strefy płatnego parkowania – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

- reklama -

Jak stanowi uchwała opłaty za parkowanie pojazdów w strefie płatnego parkowania w wyznaczonych miejscach parkingowych pobiera się w dni robocze, w godzinach od 9:00 do 17:00. Ustala się następujące stawki opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania:
1) za pierwsze 30 minut parkowania, opłata minimalna – 1,00 zł;
2) za pierwszą godzinę parkowania – 2,00 zł;
3) za drugą godzinę parkowania – 2,40 zł;
4) za trzecią godzinę parkowania – 2,80 zł;
5) za czwartą godzinę i kolejne godziny parkowania – 2,00 zł.

Opłaty za parkowanie pojazdów uiszcza się z góry za przewidywany okres postoju poprzez wykupienie biletu z chwilą zajęcia miejsca parkingowego w strefie płatnego parkowania za pomocą płatności gotówkowej w samoobsługowym automacie parkingowym, bezgotówkowej kartą płatniczą lub aplikacji mobilnej.

Lokalizacje parkometrów przedstawił podczas listopadowej sesji Rady Miasta Zbigniew Chmielarz z wydział dróg. 18 parkometrów znajdzie się na ulicach:

– ul. Odrzańska: 3 parkometry
– ul. Chopina: 1 parkometr
– Plac Ofki: 1 parkometr
– ul. Długa: 1 parkometr
– Plac Wolności: 1 parkometr
– ul. Bankowa: 1 parkometr
– ul. Solna: 2 parkometry
– ul. Browarna: 2 parkometry
– ul. Szewska: 1 parkometr
– ul. Mickiewicza: 1 parkometr
– ul. Zborowa: 1 parkometr
– ul. Nowa: 2 parkometry
– ul. Basztowa: 1 parkometr

W głosowaniu 16 radnych było za wprowadzeniem strefy z parkomatami, 5 było przeciw, 1 wstrzymał się od głosu. Parkometry pojawią się w mieście najwcześniej w marcu 2020 roku.

/oprac. c/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj