Jesienny koncert w Klubie Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu [ZDJĘCIA]

Jesienny koncert w Klubie Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu
Jesienny koncert w Klubie Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu

W bibliotece na Ostrogu odbył się koncert „Niezapomniane piosenki – zaśpiewajmy razem” w wykonaniu aktorów Zamkowej Grupy Teatralnej oraz podopiecznych Stowarzyszenia Persona.

Listopad to czas wspomnień, także tych muzycznych. W bibliotece na Ostrogu odbył się koncert „Niezapomniane piosenki – zaśpiewajmy razem” w wykonaniu aktorów Zamkowej Grupy Teatralnej i podopiecznych Stowarzyszenia Persona.

- reklama -

Śpiewniki w dłoń! Licznie zgromadzona publiczność, uzbrojona w teksty piosenek, chętnie włączyła się we wspólne śpiewanie. W repertuarze znalazły się m.in. znane i lubiane piosenki Ireny Jarockiej, Andrzeja Zauchy, Bogusława Meca, Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty, Danuty Rin, Sławy Przybylskiej, Mieczysława Fogga czy Mirosława Breguły. Każdy z utworów poprzedzony był wierszem księdza Twardowskiego a także krótką notką biograficzną o każdym z artystów. Niektóre z piosenek wzruszały publikę do łez („Ta ostatnia niedziela”), a przy niektórych nogi same rwały się do tańca („Czarny Alibaba”).

Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie. 10 grudnia o godz. 16:30 w bibliotece przy Bielskiej 12 odbędą się warsztaty artystyczne, w trakcie których każdy będzie mógł wykonać bożonarodzeniowy wieniec na drzwi. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj