Atak nożownika w Krzyżanowicach

24-latek zaatakował nożem. Został zatrzymany przez krzyżanowickich policjantów
24-latek zaatakował nożem. Został zatrzymany przez krzyżanowickich policjantów

24-letni mieszkaniec Rybnika nożem zaatakował mieszkańca powiatu raciborskiego, który próbował załagodzić sprzeczkę kilku mężczyzn.

Krzyżanowiccy policjanci zatrzymali sprawcę ataku przy użyciu noża, który wcześniej został ujęty przez pracowników ochrony. Do zdarzenia doszło w godzinach nocnych z soboty na niedzielę na ulicy Głównej w Krzyżanowicach. Sprawcą okazał się 24-letni mieszkaniec Rybnika, który używając noża, zaatakował 25-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara nawet 25 lat więzienia lub nawet dożywotniego pobytu w więzieniu.

- reklama -

Do zdarzenia doszło 1 grudnia. Jak wynika z ustaleń policji, poszkodowany próbując załagodzić sprzeczkę kilku mężczyzn, został ugodzony w brzuch nożem przez jednego z awanturujących się. Następnie sprawca chciał się oddalić z miejsca, jednakże dzięki szybkiej i stanowczej reakcji pracowników ochrony został ujęty i trzymany do czasu przyjazdu policji. Dyżurny raciborskiej komendy powiadomiony o zdarzeniu niezwłocznie na miejsce interwencji skierował mundurowych z krzyżanowickiego komisariatu. Policjanci na miejscu zatrzymali ujętą osobę związaną z przestępstwem. Agresorem okazał się być 24-letni mieszkaniec Rybnika. Policjanci odnaleźli również i zabezpieczyli narzędzie napaści.

24-latek trafił do policyjnego aresztu, po przebadaniu na zawartość alkoholu urządzenie wykazało prawie jeden promil w jego organizmie. Poszkodowany 25-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego z raną brzucha trafił do szpitala.

Za popełnione przestępstwo rybniczaninowi grozi teraz kara nawet 25 lat więzienia lub nawet dożywotniego pobytu w więzieniu.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj