Przedszkolaki wdychają smog? Radny apeluje o przeszkolenie placówek

Smog przedszkolaki interpelacja Łęski
Smog

Zdaniem radnego Jarosława Łęskiego jednostki sprawujące opiekę na dziećmi powinny zostać przeszkolone w zakresie tego, jak postępować w czasie smogu. 

Radny Jarosław Łęski interpeluje w sprawie podjęcia działań mających na celu ochronę przed zanieczyszczonym powietrzem dzieci będących pod opieką placówek miejskich (przedszkola, żłobki). Około miesiąc temu radny poruszył temat na posiedzeniu Komisji Gospodarki, zauważając potrzebę przeprowadzenia szkolenia lub dystrybucji materiałów edukacyjnych na temat postępowania w sytuacji smogu w jednostkach sprawujących opiekę na dziećmi. – Od tamtej pory kilkukrotnie zgłaszali się do mnie rodzice zaniepokojeni tym, że podczas złego stanu powietrza ich pociechy mimo wszystko mają zajęcia poza budynkami przedszkolnymi. W związku z tym proszę o zintensyfikowanie działań w tej sprawie – pisze Łęski.

- reklama -

W dalszej części interpelacji radny porusza problem niewłaściwego wykorzystania oczyszczacza powietrza. Według tego, co zgłoszono radnemu urządzenie miało pozostać w pustej sali, a grupa dzieci przebywała w sali obok. – Jeśli już te oczyszczacze zostały zakupione, to może powinny być jednak maksymalnie eksploatowane. W tym zakresie chciałbym również prosić o to, by do osób obsługujących te urządzenia trafiły zalecenia odnośnie ich użytkowania – kończy radny Jarosław Łęski.

/oprac. c/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Oczyszczacze powinny byc w takich placowkach jako standard, nie rozumiem dlaczego jeszcze to nie jest fundowane przez oswiate. Ja sam mam w domu oczyszczacz i nie wyobrazam sobie bez niego funckoojonwac, a co dopiero moje dzieci. LoveAir polecam.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj