Nauczyciele z Brzeźnicy w projekcie Erasmus+ [ZDJĘCIA]

Nauczyciele z Brzeźnicy w projekcie Erasmus+
Nauczyciele z Brzeźnicy w projekcie Erasmus+

Na początku grudnia nauczyciele spotkali się w Plymouth w Wielkiej Brytanii.

We wrześniu 2019 r. nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi w Brzeźnicy przystąpili do projektu Erasmus+. Tematem dwuletnich międzynarodowych spotkań jest promocja Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego. Krajami partnerskimi są Wielka Brytania, Włochy, Rumunia i Turcja. W ramach pierwszej mobilności nauczyciele spotkali się w Wielkiej Brytanii – Plymouth – w dniach 1-6 grudnia.

- reklama -

W trakcie pobytu zwiedzili partnerską szkołę, zapoznali się z angielskim planem zajęć oraz charakterystyką pracy w tamtejszej szkole. Koordynator projektu szkoły z Brzeźnicy – Agnieszka Kornas-Zuber – zaprezentowała nasz kraj, szkołę oraz system edukacyjny obowiązujący w Polsce. W trakcie spotkania nauczyciele wzięli udział w debatach, dyskusjach, zadaniach grupowych oraz warsztatach teatralnych prowadzonych przez znaną teatrolog dr Cariad Astles z londyńskiego uniwersytetu. W trakcie warsztatów nauczyciele zdobyli wiedzę o teatrze lalkowym, nauczyli tworzyć się scenografię, poznali podstawowe techniki lalkarskie (kukły, pacynki, jawajki, marionetki).

Pierwsze spotkanie w ramach projektu było bardzo owocne. Nauczyciele krajów partnerskich mieli wiele okazji na dzielenie się ze sobą swoja wiedzą, metodami, technikami pracy, narzędziami wykorzystywanymi w ich szkołach. W pracach grupowych działali wspólnie aby osiągnąć zamierzony cel. Wyznaczono kolejne zadania, które będą kontynuowane w trakcie kolejnej mobilności w Turcji.

fot. SP Brzeźnica
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj