Remont drogi w Markowicach dobiega końca [ZDJĘCIA]

Remont ul. Gliwickiej i Odrodzenia
Remont ul. Gliwickiej i Odrodzenia

Prace przy ul. Gliwickiej i Odrodzenia w ciągu dróg wojewódzkich 919 i 923 dobiegają końca. Ich koszt to ponad 2 mln 300 tys zł.

Remont ul. Gliwickiej i Odrodzenia dobiega końca. Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich, warstwa ścieralna ma być ułożona w najbliższych dniach. Dokończone będzie także układanie kostki brukowej na chodnikach. Na wiosnę wykonane będą prace kosmetyczne jak np. wysianie trawy. Zakończenie prac w ciągu dróg wojewódzkich 919 i 923 planowano na czerwiec przyszłego roku. Ich koszt to ponad 2 314 364 zł.

- reklama -

Zadanie obejmuje wykonanie sieci kanalizacji deszczowej, budowę chodnika, przebudowę zjazdów i przebudowę odcinka nawierzchni jezdni.

Odcinek pierwszy chodnika, długości ok. 167 m, począwszy od obiektu nad ciekiem Bodek do skrzyżowania dróg wojewódzkich, prowadzony jest po prawej stronie drogi i posiada szerokość 2 m. Na tym odcinku wykonane zostało umocnienie skarpy nasypu płytami ażurowymi o łącznej powierzchni około 168m². Odcinek drugi realizowanych prac o długości ok. 622 m zaczyna się tuż za skrzyżowaniem dróg wojewódzkich, a swój bieg kończy na wysokości posesji nr 18 przy ul. Odrodzenia. Chodnik zaprojektowano po lewej stronie jezdni i posiada szerokość 2 m. Ostatni odcinek, od posesji nr 18 przy ul. Odrodzenia do granicy powiatu raciborskiego, miejscowości Raszczyce wynosi około 129 m. Chodnik zlokalizowano po prawej stronie jezdni drogi i zaprojektowano o szerokości 2 m.

Inwestycja nie zmienia przebiegu istniejących dróg wojewódzkich. Szerokość drogi wojewódzkiej 923 wynosi 5,5 m i nie ulegnie zmianie, natomiast szerokość drogi wojewódzkiej nr 919 wynosi około 6,5 m i również nie ulegnie zmianie.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj