Spotkanie z Andrzejem Kuśnierzem w bibliotece [ZDJĘCIA]

0
Spotkanie z Andrzejem Kuśnierzem w bibliotece
Spotkanie z Andrzejem Kuśnierzem w bibliotece

Andrzej Kuśnierz – raciborzanin, członek PTTK Racibórz, przewodnik górski i pasjonat turystyki pieszej i rowerowej – przekonywał licznie zgromadzoną publiczność, że Korona Gór Polski jest w zasięgu każdego.

Dokładnie dziś, 13 grudnia, Korona Gór Polski świętuje swoje 22 urodziny. Dzień wcześniej w raciborskiej bibliotece odbyło się spotkanie z dziewięciokrotnym zdobywcą Korony Andrzejem Kuśnierzem.

- reklama -

Czy zdobywcą Korony Gór Polski może być każdy? Jak przygotować się do poszczególnych eskapad? Jak potwierdza się zdobyte szczyty? Andrzej Kuśnierz – raciborzanin, członek PTTK Racibórz, przewodnik górski i pasjonat turystyki pieszej i rowerowej – przekonywał licznie zgromadzoną publiczność, że Korona Gór Polski jest w zasięgu każdego – wystarczy tylko odrobina dobrych chęci i trochę wolnego czasu.

Gość biblioteki pokazał zdjęcia z 28 szczytów, które stanowią dowód dla komisji weryfikacyjnej. Niezbędne jest także posiadanie specjalnej Książeczki Klubu Zdobywców Korony Gór Polski, w której należy przybić pieczątkę po zdobyciu szczytu. Natomiast kolejność ich zdobywania, jak i czas są już dowolne. Koronę można zdobywać indywidualnie albo można skorzystać z propozycji PTTK Racibórz, który w okresie od stycznia do września 2020 organizuje cykl wypraw dla chętnych mieszkańców Raciborza i okolic. Celem pierwszej wyprawy będzie Łysica.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here