Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Tworkowie [ZDJĘCIA]

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Tworkowie
Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Tworkowie

W Centrum Kultury w Tworkowie zabrzmiały kolędy i pastorałki w języku polskim i niemieckim.

11 grudnia odbyła się XV edycja Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w języku polskim i niemieckim pt. „Święta z kolędą – Weihnachten mit Weihnachtsliedern”. Wszystkich gości oraz licznie przybyłych uczestników wraz z opiekunami przywitała dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek, zaś cały przegląd poprowadziła Sabina Ciuraszkiewicz.

- reklama -

Organizowany przez Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki przegląd cieszy się niezmienną popularnością. Wzięły w nim udział zespoły wokalne, duety, soliści, którzy startowali w trzech kategoriach: przedszkolaki, klasy I–III i IV- VIII.

Występy dzieci i młodzieży oceniało jury: Zuzanna Ortmans – muzykolog oraz Jan Goldman – muzyk, opiekun chóru parafialnego. Jurorzy zgodnie chwalili bardzo dobre przygotowanie, a niejednokrotnie wyjątkowe zdolności młodych śpiewaków. Docenili także dobór repertuaru, który zawierał wiele ciekawych i mało znanych utworów świątecznych, zarówno polskich, jak i niemieckich. Gratulacje i dużo ciepłych słów usłyszeli opiekunowie, którzy przygotowali dzieci i młodzież do konkursu.

Laureaci przeglądu wystąpią w styczniu podczas Koncertu Galowego „Kolędowanie przy żłóbku” w kościele parafialnym w Tworkowie.

Do pobrania: Lista laureatów XV Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here