Racibórz: Zima w mieście 2020

0
Ferie zimowe
Ferie zimowe

Dla uczniów, którzy spędzą ferie zimowe w Raciborzu, czekają atrakcje przygotowane przez bibliotekę, RCK, OSiR i muzeum.

Ferie zbliżają się coraz większymi krokami. W województwie śląskim potrwają one od 13 do 26 stycznia. Dla tych, którzy spędzą ten czas w Raciborzu, Miasto przygotowało szereg atrakcji. Do organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży włączyły się Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Raciborskie Centrum Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Muzeum.

- reklama -

W 10 dni dookoła świata, maraton z grami planszowymi, warsztaty robotyki LEGO, warsztaty plastyczne i literackie, spotkania, wycieczki – w tym roku do Kolejkowa w Gliwicach – największej makiety kolejkowej w Polsce oraz do Teatru Miejskiego w Gliwicach na spektakl „Dzieci z Bullerbyn”, a także gry i zabawy połączone z głośnym czytaniem książek i bal podróżnika to oferta ferii z biblioteką.

Warsztaty taneczne, komputerowe, mydlarskie, teatralne, plastyczne, a nawet kosmiczne z astrokompasem to z kolei oferta Raciborskiego Centrum Kultury, którą uzupełnia feryjne kino.

Dzieci i młodzież będą mogły w trakcie ferii aktywnie spędzać czas, korzystając bezpłatnie z obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji: pływalni H2Ostróg, kręgielni i Areny Rafako. OSiIR zachęca ponadto, aby próbować swoich sił w rozlicznych wydarzeniach i zawodach sportowych – zimowym ognisku, zjeździe rurami na czas na H2Ostróg, maratonie akrobatycznym, zawodach aut zdalnie sterowanych i turniejach: w kręgle i badmintona.

Do odwiedzenia swoich murów i zapoznania się ofertą wystawienniczą oraz na lekcje muzealne zaprasza Muzeum.

Do pobrania: Oferta Miasta Racibórz w trakcie tegorocznych zimowych ferii.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here