21-latek sprawcą siedmiu kradzieży na terenie Raciborza

Kradzieże w Raciborzu
Jak informują raciborscy kryminalni sprawa może mieć charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zarzuty dla 21-letniego złodzieja sklepowego.

Do przestępstwa doszło 17 grudnia br. około godziny 17:20 w jednym ze sklepów w Raciborzu przy ulicy Rybnickiej. Złodziejem okazał się 21-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla, który popełnił jeszcze sześć podobnych kradzieży w okresie od 9 do 17 grudnia. 

Raciborscy policjanci z prewencji zatrzymali sprawcę kradzieży sklepowej, który ujęty został przez pracownika ochrony. Do kradzieży artykułów kosmetycznych doszło w dniu 17 grudnia br. około godziny 17:20 w jednym ze sklepów przy ulicy Rybnickiej w Raciborzu. Wówczas pracownik ochrony zauważył młodego mężczyznę, który zabrawszy artykuły z półek próbuje opuścić sklep nie płacąc za towar. Natychmiast dokonał jego ujęcia, a o fakcie powiadomił dyżurnego raciborskiej policji. Na miejsce interwencji przybyli mundurowi z Wydziału Prewencji, którzy zatrzymali złodzieja sklepowego. Okazał się nim być 21-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla.

- reklama -

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W trakcie przesłuchania raciborscy śledczy ustalili, że 21-latek popełnił jeszcze sześć podobnych kradzieży w okresie od 9 do 17 grudnia br. na terenie Raciborza. Jego łupem głównie padały kosmetyki oraz w jednym przypadku telefony komórkowe. Złodziej swoim działaniem przestępczym spowodował straty na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. 21-latek usłyszał siedem zarzutów, do których się przyznał, a prokurator na wniosek raciborskich śledczych w dniu 19 grudnia br. zastosował w stosunku do niego dozór policyjny. Grozi mu do 5 lat pobytu w więzieniu. Jak informują raciborscy kryminalni sprawa może mieć charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zarzuty dla 21-letniego złodzieja sklepowego.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj