Tężnia solankowa w Raciborzu. Obiekt powstanie na terenie ZSOMS

Tężnia solankowa w Raciborzu
Tężnia solankowa w drewnianej konstrukcji, wyposażona w pompę, rozprowadzając solankę po odpowiednio rozmieszczonych gałęziach spowoduje wytwarzanie specyficznego mikroklimatu. Na zdjęciu tężnia w Radlinie. Fot. FB/Tężnia w Radlinie

Tężnia solankowa była jednym z projektów zgłoszonych do I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Obiekt za ok. 313 tysięcy złotych ma powstać na terenie ZSOMS w Raciborzu.

Projekt pn. Tężnia solankowa – źródło zdrowia i miejsce wypoczynku dla mieszkańców Raciborza uzyskał 1576 głosów i tym samym został zakwalifikowany jako zadanie do realizacji.

- reklama -

– Wspaniałe wieści dotarły do nas dzisiaj z Katowic. Dzięki Waszym głosom w ZSOMS powstanie tężnia solankowa! Nieskromnie powiemy, że spodziewaliśmy się takiego obrotu sprawy… Obok edukacyjno-rekreacyjnego placu zabaw (z Budżetu Obywatelskiego Miasta Racibórz) brakowało tylko tężni (z Budżetu Obywatelskigo Województa Śląskiego). Bardzo dziękujemy! – czytamy na stronie ZSOMS w Raciborzu.

Celem projektu jest budowa ogólnodostępnej tężni solankowej na terenie ZSOMS w Raciborzu. Tężnia solankowa w drewnianej konstrukcji, wyposażona w pompę, rozprowadzając solankę po odpowiednio rozmieszczonych gałęziach spowoduje wytwarzanie specyficznego mikroklimatu, pomagającego w leczeniu chorób układu oddechowego i we wzmocnieniu systemu odpornościowego. Dodatkowo zrewitalizowany podczas realizacji projektu teren szkoły, poprzez zielony ogród z nasadzeniami drzew i krzewów wokół tężni oraz wyposażony w elementy małej architektury miejskiej – stanowić będzie miejsce spotkań i integracji mieszkańców Raciborza. Ma to szczególne znaczenie w dzisiejszym czasie, kiedy to wskaźniki zanieczyszczenia środowiska i ilość pyłów w powietrzu są znacznie przekroczone. Jest to inwestycja w zdrowie mieszkańców i dzieci z Raciborza i miejscowości ościennych – uczniów ZSOMS w Raciborzu – czytamy w opisie projektu.

Pełna lista zadań do realizacji dostępna tutaj

/oprac. c/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj