RCK: Młodzi melomani poznali fagot [ZDJĘCIA]

RCK: Młodzi melomani poznali fagot
RCK: Młodzi melomani poznali fagot

Grę na tym instrumencie zaprezentował uczniom Dawid Smykowski, jeden z najlepszych fagocistów na Śląsku.

W piątek w Raciborskim Centrum Kultury odbył się kolejny z cyklu koncertów umuzykalniających, ostatni w tym roku kalendarzowym. Ponieważ w sezonie 2019/2020 najmłodsi melomani idą tropem poznawania instrumentów dętych, to tym razem muzycznej wiwisekcji poddawany był fagot. Grę na tym instrumencie zaprezentował Dawid Smykowski, jeden z najlepszych fagocistów na Śląsku, członek Todo Art Trio, a także autor kompozycji i aranży dla tej grupy kameralnej. Towarzyszył mu pianista Michał Szkurienko, który nie po raz pierwszy akompaniuje na koncertach umuzykalniających. – Dzisiejszy koncert był wyjątkowy, ponieważ towarzyszył mu piękny świąteczny klimat. Poza oprawą świetlną i choinką śpiewane były przez dzieci kolędy. Ponadto niespodzianką było poznawanie języka fagotu, który w zabawny sposób zaprezentował nam pan Dawid – relacjonuje RCK.

- reklama -

Dzieci usłyszały: „Baśń zimową” Roberta Schumanna, utwór „Mały murzynek” C. Debussy’ego, „Taniec słonia” z cyklu „Karnawał zwierząt” C. Saison, walc pt. „Gruzin” P. Czajkowskiego oraz „Tarantellę” L. Milde. Dodatkową atrakcją był „Taniec robota” Z. Nowaka, do którego najmłodsi improwizowali tanecznie. Na koniec były również życzenia świąteczne.

Za wszystkie muzyczne niespodzianki koncertów umuzykalniających, ich organizację i prowadzenie odpowiada niezawodny Franciszek Borysowicz, który pięknie zaszczepia wśród najmłodszych kulturę muzyczną i edukuje przyszłych odbiorców muzyki. Koncerty są finansowane z budżetu Miasta Racibórz.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj