Świąteczny Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek w Wodzisławiu Śląskim [ZDJĘCIA]

0
Świąteczny Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek w Wodzisławiu Śląskim
Świąteczny Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek w Wodzisławiu Śląskim

Najlepsze okazały się siatkarki MKS Zorza Wodzisław Śląski. W rywalizacji wzięły też udział zespoły BKS Stal Bielsko-Biała i KPKS Halemba.

W dobrych humorach weszły w nowy rok siatkarki MKS-u Zorza Wodzisław Śląski, które w dorocznym Świątecznym Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski ponownie okazały się najlepsze. W rozegranym 28 grudnia turnieju oprócz kadetek Zorzy wzięły udział zespoły BKS Stal Bielsko-Biała i KPKS Halemba. Formuła zawodów organizowanych we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Centrum w Wodzisławiu Śląskim pod patronatem Prezydenta Miasta Mieczysława Kiecy przewidywała rozegranie w każdym meczu trzech setów, bez względu na wynik dwóch pierwszych. Turniej rozegrano w ramach realizacji zadania sportowego „Wodzisławska siatkówka – droga po medale”, a zawody sędziowali: sędzia ŚZPS – Piotr Paprzycki oraz członek Prezydium Zarządu PZPS, przewodniczący Wydziału Sędziowskiego PZPS, sędzia międzynarodowy – Wojciech Maroszek.

- reklama -

W premierowym pojedynku gospodynie spotkały się z drużyną BKS Stal Bielsko-Biała. Była to niezwykle zacięta rywalizacja, zwłaszcza w secie drugim, w którym wodzisławianki obroniły aż dwie piłki setowe, by po prawdziwej wojnie nerwów zwyciężyć w emocjonującej końcówce 27:25. Pozostałe odsłony spotkania również padły łupem młodych siatkarek Zorzy, chociaż bielszczanki powiesiły bardzo wysoko poprzeczkę i podopieczne trenera Brzezinki musiały zostawić mnóstwo potu i sił na parkiecie, by wygrać to spotkanie 3:0. Równie gorąca atmosfera panowała na trybunach, gdzie rywalizowały ze sobą liczna grupa kibiców z Bielska-Białej i fani miejscowej Zorzy. Gorący doping w atmosferze fair-play nadał kolorytu i podniósł poziom emocji tego meczu.
MKS Zorza Wodzisław Śląski – BKS Stal Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 27:25, 25:22)

W drugim meczu turnieju doszło do rywalizacji walecznych góralek z Bielska-Białej z bardzo silną ekipą KPKS Halemba. Bielszczanki, siłą rozpędu, dosyć gładko wygrały pierwszą partię spotkania, ale później wyraźnie dopadło je zmęczenie po ciężkim boju z Zorzą i nawet liczna grupa kibiców z Podbeskidzia nie była w stanie poderwać do walki swoich ulubienic. Efektem były wysokie zwycięstwa w dwóch kolejnych setach zawodniczek z Rudy Śląskiej, które wykorzystały gasnące siły bielszczanek i zapisały na swoim koncie ważne dwa punkty.
BKS Stal Bielsko-Biała – KPKS Halemba 1:2 (25:18, 10:25, 13:25)

Trzeci mecz poświątecznych zmagań kadetek okazał się być jednocześnie wielkim finałem, gdyż zarówno Zorza jak i KPKS Halemba miały na swoim koncie po jednym zwycięstwie i by tryumfować w całym turnieju, trzeba było wygrać ten pojedynek. Bardzo dobrze zaczęły wodzisławianki, które odskoczyły od rywalek na dystans trzech punktów za sprawą mocnej zagrywki Amelii Bażan, ale później gra się wyrównała, chociaż to siatkarki Zorzy dzięki precyzyjnym atakom Wiktorii Kaszkarot trzymały przeciwniczki na dystans. Swoje trzy grosze w bloku dorzuciła jeszcze Julia Jajko i set pierwszy zakończył się wygraną Zorzy 25:18. Dziewczęta z Halemby nie złożyły jednak broni i mocno wzięły się do pracy w kolejnej odsłonie. Wodzisławianki starały się powstrzymywać zapędy zawodniczek KPKS, ale nawet świetne obrony libero Zorzy – Kamili Kąsik, czy skuteczne bloki Moniki Łoteckiej, nie zdołały odwrócić losów seta drugiego i KPKS Halemba wyrównał stan meczu. O zwycięstwie w turnieju zadecydować musiał zatem ostatni set zawodów, w którym siatkarki z Wodzisławia Śląskiego postawiły na mocny atak. Obie przyjmujące Zorzy, Paulina Jagła i Marta Zielonka, walczyły dzielnie zarówno w obronie, jak i na siatce, ostrymi atakami nękając rywalki. Ważny punkt sprytnym minięciem zdobyła rozgrywająca wodzisławianek, Amelia Bażan, a ponownie skutecznie w bloku grała Monika Łotecka. Dobra gra i doping fantastycznie reagującej publiczności poniósł podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki do zwycięstwa, dzięki któremu ponownie wodzisławskie siatkarki nie pozwoliły na wywiezienie poza granice miasta pucharu Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski.
KPKS Halemba – MKS Zorza Wodzisław Śląski 1:2 (21:25, 25:18, 17:25)

Wszystkie siatkarki i trenerzy otrzymali okolicznościowe koszulki turniejowe oraz udekorowani zostali pamiątkowymi medalami, a osobne statuetki otrzymały wyróżnione w turnieju zawodniczki:
– Wiktoria Urbaniec i Martyna Gapińska (BKS Stal Bielsko-Biała)
– Karolina Wilk i Martyna Nastula (KPKS Halemba)
– Paulina Jagła i Amelia Bażan (MKS ZORZA Wodzisław Śląski)

Okazały puchar dla MVP turnieju otrzymała kapitan wodzisławianek – Marta Zielonka.

Tabela turnieju:
Lp./Drużyna/Mecze/Punkty/Sety/Małe punkty
1 MKS Zorza Wodzisław Śląski 3 5 5:1 145:131
2 KPKS Halemba 3 3 3:3 131:116
3 BKS Stal Bielsko-Biała 3 1 1:5 116:145

MKS Zorza: Marta Zielonka (kapitan), Amelia Bażan, Wiktoria Kaszkarot, Paulina Jagła, Monika Łotecka, Julia Jajko, Kamila Kąsik (libero), Monica Chojnacka, Roksana Adamczyk, Hanna Klimek, Patrycja Paczos, Anna Szkudlarek, Barbara Lenczewska, Patrycja Grabowska
Trener: Andrzej Brzezinka

Gorące podziękowania klub składa wszystkim, dzięki którym mógł zorganizować ten turniej: Prezydentowi Wodzisławia Śląskiego Mieczysławowi Kiecy, dyrektorowi Bogdanowi Bojce (MOSiR Centrum Wodzisław Śląski), Kazimierzowi Pradelskiemu (EMET-IMPEX), Ireneuszowi Stachowskiemu (MONSUN).

fot. Zorza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here