Koncert Noworoczny w Rzuchowie [ZDJĘCIA]

0
Koncert w Rzuchowie
Nowa formuła estradowa połączyła łagodność i refleksyjność muzyki katowickiego kwartetu AQuartet z ironicznymi tekstami Witolda Pelki - "Księcia łgarzy", laureata wielu konkursów satyrycznych, autora słuchowisk emitowanych w Teatrze Polskiego Radia.

Na scenie spotkali się muzycy klasycznego kwartetu smyczkowego AQuaret i satyryk Witold Pelka.

Fundacja na Rzecz Ochrony Dóbr Kultury im H. Himmla zorganizowała w rzuchowskim pałacu koncert noworoczny, podczas którego goście mieli okazję zobaczyć nową formułę estradową. – Dzisiejszy koncert noworoczny jest pierwszym koncertem noworocznym, który odbywa się tutaj w zamku w Rzuchowie. Chcielibyśmy, żeby koncert był na stałe wpisany, będziemy starali się o to, aby co roku był coraz to piękniejszy, coraz to ładniejszy – powiedzieli organizatorzy.

- reklama -

koncert_Palac_Rzuchow_DSC_2316

Podczas wydarzenia głos zabrała Ewa Mackiewicz, dyrektor Fundacji na Rzecz Ochrony Dóbr Kultury im H. Himmla. – Bardzo się cieszę, że tak licznie przyjęli państwo nasze zaproszenie na dzisiejszy koncert. Chciałabym w imieniu fundacji powitać panią Zofię Gładysz – fundatora fundacji. Fundacja powstała początkowo po to, aby wspierać właścicieli renowacji tego obiektu, a obecnie generalnie prowadzi wszystkie prace związane z pracami renowacyjnymi, także wszystkie wydarzenia kulturalne, jakie są tutaj organizowane, właśnie za sprawą fundacji się dzieją. Mam nadzieję, że państwo będziecie chcieli nas odwiedzać podczas kolejnych wydarzeń, które już planujemy na ten rok. Cieszymy się, że w roku ubiegłym tak licznie bywaliście naszymi gośćmi. Oprócz tych działań, które do tej pory prowadziliśmy, będziemy również w przyszłym roku kontynuować prace renowacyjne, kolejne imprezy kulturalne, a także bardzo ciekawe projekty edukacyjne. Mamy nadzieję, że będziecie nas Państwo również wspierać w tych wszystkich działaniach – powiedziała dyrektor fundacji.

koncert_Palac_Rzuchow_DSC_2399

Po oficjalnej części na scenie wystąpili muzycy klasycznego kwartetu smyczkowego AQuaret oraz Witold Pelka – satyryk i konferansjer. Program „Stand-up salonowy i kwartet smyczkowy” połączył dwa żywioły: słowa i muzyki lub inaczej satyry i klasyki. Widowisko było doskonałym show dla tych słuchaczy, których bawi aluzja i dwuznaczność. Nowa formuła estradowa połączyła łagodność i refleksyjność muzyki katowickiego kwartetu AQuartet z ironicznymi tekstami Witolda Pelki – „Księcia łgarzy”, laureata wielu konkursów satyrycznych, autora słuchowisk emitowanych w Teatrze Polskiego Radia.

fot. Ireneusz Burek
/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here