Bezpłatne badania mammograficzne w Raciborzu

0
mammografia racibórz
Mammografia

– Zbadaj się i zyskaj spokój! Zachęć do badania bliskie osoby w podobnym wieku – zaprasza organizator akcji.

Wraz z nastaniem 2020 roku Lux Med kontynuuje akcję bezpłatnych badań mammograficznych dla pań w wieku 50-69 lat. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ i nie wymagają skierowania lekarskiego.

- reklama -

W tym roku uprawnienia do skorzystania z bezpłatnej mammografii nabywają kobiety z rocznika 1970. – Zapraszamy je gorąco do rejestracji na badania i zachęcamy do ich regularnego przeprowadzania. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby – zachęca Lux Med.

W badaniu mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także:
– nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
– lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mobilna pracownia mammograficzna Lux Med będzie oczekiwała na panie w Raciborzu 6 lutego w godz. od 10:00 do 17:00 przy markecie Kaufland, ul. Podwale 22.

Organizator prosi o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty, a na badanie zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

mammografia raciborz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here