Czytelnicy raciborskiej biblioteki w podróży dookoła świata

0
Podróż dookoła świata w raciborskiej bibliotece
Z biblioteką dookoła świata

Rosja, Japonia, Afryka i Australia… Mali czytelnicy raciborskiej biblioteki już od ponad tygodnia są w podróży dookoła świata, biorąc udział w ciekawych tematycznych zajęciach literacko-plastycznych w ramach akcji „Zima w mieście”.

Czy w Afryce są metropolie? Który słoń ma większe uszy – afrykański czy azjatycki? Czy bumerangi zawsze wracają do właściciela? I co zawiera japońskie bento? Uczestnicy „Ferii z biblioteką” odwiedzili kolejne niezwykłe państwa i kontynenty, poznając zwyczaje, kulturę a nawet literaturę. W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały m.in. wachlarze z azjatyckimi wzorami, lisa – opiekuna z origami, bumerangi, narysowały sawannę oraz kolorowały… kropkami. Nie zabrakło oczywiście zabaw z x-boxem, magicznym dywanem interaktywnym i grami planszowymi.

- reklama -

Na uczestników czekają ostatnie tematyczne zajęcia w środę 22 stycznia w godz. 11.00-14.00. W czwartek mali podróżnicy udadzą się do Teatru Miejskiego w Gliwicach na spektakl „Dzieci z Bullerbyn” a w piątek 24 stycznia o godz. 11.00 na Kasprowicza 12 rozpocznie się finałowy Bal Podróżnika. Serdecznie zapraszamy!

/MiPBP Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here