Zaskakujący finał kontroli w Turzy Śl. Zlikwidowano laboratorium metamfetaminy

0
POLICJANCI ZLIKWIDOWALI LABORATORIUM DO PRODUKCJI METAAMFETAMINY
W miejscu nielegalnej produkcji śledczy zabezpieczyli również substancje chemiczne oraz prekursory i przyrządy niezbędne do wytwarzania niedozwolonych substancji. Podczas przeszukania śledczy znaleźli również broń i podrobiony dokument prawa jazdy.

Do zatrzymania 38-letniego Czecha doszło przy boisku sportowym w Turzy Śląskiej. W jego samochodzie ujawniono narkotyki. Jak się później okazało, mężczyzna w wynajmowanym w powiecie pszczyńskim domu produkował metamfetaminę.

W środę 15 stycznia około 18:00 mundurowi z Komisariatu Policji w Gorzycach kontrolowali osobowego citroena przy boisku sportowym w Turzy Śląskiej. Zachowanie 38-letniego Czecha wzbudziło podejrzenie policjantów. Mężczyzna miał problem ze znalezieniem dokumentów i wyjaśnieniem tego, co jest przyczyną jego postoju. Policjanci przeszukali jego samochód i skontrolowali odzież. Na tylnym siedzeniu ujawniono woreczek z zawartością pokruszonej, skrystalizowanej białej substancji.

- reklama -

38-latek został zatrzymany, a sprawę przejęli kryminalni z wodzisławskiej komendy, którzy dotarli do informacji na temat możliwej nielegalnej produkcji metamfetaminy w domu zajmowanym przez Czecha.

Narkotyki, broń i podrobione prawo jazdy

Wspierani przez kolegów z komendy wojewódzkiej oraz biegłym z zakresu chemii pojechali do Kobióra w powiecie pszczyńskim, gdzie zatrzymany mężczyzna wynajmował dom. Podczas akcji zabezpieczono metamfetaminę, z której można było przygotować ponad 240 porcji tego narkotyku, marihuanę, 240 tabletek zawierających pseudo-efedrynę i 36 kapsułek zawierających MDMA. W miejscu nielegalnej produkcji śledczy zabezpieczyli również substancje chemiczne oraz prekursory i przyrządy niezbędne do wytwarzania niedozwolonych substancji. Podczas przeszukania śledczy znaleźli również broń i podrobiony dokument prawa jazdy.

Zatrzymany w Turzy Śląskiej prowadził laboratorium do produkcji metaamfetaminy

38-letni obywatel Czech przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył również wyjaśnienia. Policjanci powołają teraz biegłego, który ustali rodzaj zabezpieczonych substancji i przeznaczenie zabezpieczonych przedmiotów.

– Ponadto w prowadzonym postępowaniu trzeba wykazać, które substancje są gotowymi produktami, które półproduktami, półśrodkami, a które narzędziami, gdyż z okoliczności wynika,iż mogły one tworzyć linię produkcyjną i służyć do wytwarzania przetwarzania albo przerabiania środków odurzających i psychotropowych – informuje wodzisławska policja.

Sąd na wniosek prokuratora i policji podjął decyzję o tymczasowym areszcie obywatela Czech dla prawidłowego zabezpieczenia śledztwa. Mężczyźnie grozi 10 lat więżenia.

/KPP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here