E-bus Rafako na testach w raciborskim Przedsiębiorstwie Komunalnym

0
ebus rafako
Elektrobus Rafako. Fot. Ireneusz Burek

Elektryczny autobus zostanie przekazany w lutym na dwutygodniowe testy do raciborskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Będzie włączony do floty rejsowej przewoźnika na regularnych liniach miejskich.

Już w lutym na ulice Raciborza, jako autobus rejsowy Przedsiębiorstwa Komunalnego, wyjedzie e-bus Rafako. Pojazd elektryczny przeszedł już szereg testów i technicznych jazd próbnych. W Raciborzu po raz pierwszy zostanie udostępniony w służbie mieszkańcom.

- reklama -

W Urzędzie Miasta Racibórz odbyły się w powyższej sprawie rozmowy prezydenta Dariusza Polowego oraz prezesa PK, Bogdana Gawliczka z przedstawicielami Rafako ds. elektromobilności – E-mobility: dyrektorem oddziału Rafako S.a. w Solcu Kujawskim Dariuszem Gackowskim, zastępcą dyrektora oddziału Dariuszem Szarabajko oraz koordynatorem ds. marketingu i sprzedaży Markiem Marczakiem. To kontynuacja ustaleń w sprawie testów zeroemisyjnego autobusu w Raciborzu. Pierwsze rozmowy na ten temat odbyły się wiosną 2019 r.

E-bus Rafako to pierwszy w kraju mały autobus elektryczny z baterią pod podwoziem. To całkowicie polski projekt, który powstał w trosce o czystość powietrza i redukcję hałasu. Więcej na temat E-busa: Elektryczny autobus z RAFAKO zaprezentowany [ZDJĘCIA]

Elektryczny autobus zostanie przekazany w lutym na dwutygodniowe testy do raciborskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Będzie włączony do floty rejsowej przewoźnika na regularnych liniach miejskich. Pojazd jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Producent reklamuje e-busa jako unikalny polski miniautobus niskoemisyjny, który dzięki nowoczesnej technologii i niewielkim gabarytom znakomicie sprawdzi się jako autobus szkolny oraz miejski lub podmiejski środek transportu.

elektrobus rafako
Rozmowy ws. elektrycznego autobusu dla PK. Fot. UM Racibórz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here