Nieletni dewastowali muszlę w parku Roth. Uwiecznił ich monitoring

0

Magistrat przekazał z czym na co dzień spotykają się funkcjonariusze Straży Miejskiej w Raciborzu. Ostatnie interwencje dotyczyły dewastacji muszli w parku czy nielegalnego demontażu pojazdu.

Jedna z interwencji dotyczyła niszczenia muszli koncertowej w Parku Roth. Operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch młodych mężczyzn, którzy ostrym narzędziem uszkadzali drewniany podest muszli koncertowej w parku. Wysłany na miejsce partol SM potwierdził uszkodzenia oraz ujął sprawców. W czasie ich legitymowania okazało się, że obaj są osobami nieletnimi, dlatego dalsze postępowanie z tymi osobami zostało przekazane policji.

- reklama -

Nielegalny demontaż pojazdu

Na jednym z raciborskich podwórzy strażnicy miejscy ujawnili nielegalny demontaż pojazdu. Przypomnijmy, że jest to niezgodne z Ustawą o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Właściciel pojazdu został poinformowany o obowiązujących przepisach i o tym, że pojazd wycofany z użytku powinien trafić do przedsiębiorstwa zajmującego się demontażem. Niestety osoba nie zastosowała się do zaleceń strażników, w związku z czym, na podstawie wskazanej ustawy, sprawę przekazano Wojewódzkiemu Inspektoratu Ochrony Środowiska. Z informacji przekazanych przez WIOŚ wynika, że ów demontaż polegał na usuwaniu z pojazdu niebezpiecznych płynów, wymontowywaniu wyposażenia i części nadających się do ponownego użytku. Niestety osoba podejrzana unikała i utrudniała przeprowadzenie kontroli przez inspektorów. W związku z tym nałożono na nią bardzo wysoką karę pieniężną – relacjonuje magistrat.

Zabezpieczenie miejsca kolizji

Strażnicy wracając z Izby Wytrzeźwień w Bytomiu byli świadkami kolizji drogowej. Strażnicy niezwłocznie zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ustalili dane jego uczestników. Na miejsce wezwano patrol policji, któremu raciborscy strażnicy przekazali sprawę.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here