Ferie zimowe z Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

Ferie zimowe z Raciborskim Centrum Kultury
Ferie zimowe z Raciborskim Centrum Kultury

Brak śniegu w czasie ferii zimowych nie oznaczał wcale braku ciekawych zajęć! Raciborskie Centrum Kultury zapewniło zabawę na całe dwa tygodnie.

Ferie zimowe w Raciborskim Centrum Kultury rozpoczęły się od warsztatów tanecznych prowadzonych przez Manuelę Krzykałę oraz Magdalenę Mosek. Przez trzy dni dzieci uczyły się różnych kroków oraz całych układów tanecznych pod okiem doświadczonych instruktorek. 15 stycznia do RCK zawitali prawdziwi pasjonaci astronomii, którzy na dwie godziny przenieśli uczestników zajęć do obserwatorium astronomicznego. Przez wirtualny teleskop mogli oni obserwować mgławice i galaktyki. W dniach 15–17 stycznia w RCK DK Strzecha odbywały się warsztaty breakingu prowadzone przez Mateusza Siepetowskiego. Uczestnicy mieli okazję poznać podstawowe kroki breakdance oraz elementy akrobatyki.

- reklama -

Niezwykłą atrakcją ferii zimowych były warsztaty mydlarskie prowadzone przez Agnieszkę Patalong w Świetlicy środowiskowej w Brzeziu. Podczas zajęć dzieci tworzyły mydła z nagietkiem i różą, które później mogły zabrać do domu. Zajęciami, które cieszyły się dużą popularnością, były warsztaty grafiki komputerowej. Pod czujnym okiem prowadzącego – Dawida Patalonga, dzieci poznawały m.in. tajniki obróbki zdjęć.

– W drugim tygodniu ferii, w poniedziałek, ruszyliśmy z kopyta, a to za sprawą warsztatów teatralnych i ekologiczno-plastycznych dla dzieci i młodzieży. Warsztaty teatralne prowadzili niezwykle energiczni instruktorzy: Monika Kubica-Skaba oraz Szymon Skaba. Cudowne 5 dni, przepełnione teatrem, zabawą oraz sztuką, których zwieńczeniem był spektakl pt. „Królewna” na podstawie opowiadania Roksany Jędrzejewskiej–Wróbel – relacjonuje RCK.

Wspaniałe i niezwykle twórcze działania pod okiem instruktora RCK – Patrycji Kretek – pozwoliły uczestnikom na wyzwolenie drzemiącej w każdym z nich kreatywności. Ze zwykłych, codziennych rzeczy powstały efektowne bałwanki, pomysłowe ośmiornice, prześliczne opakowania na prezenty i ciekawe broszki.

Ostatnie dni feryjnych warsztatów RCK upływały pod znakiem papierowej wikliny i bębnów afrykańskich. – Papierowa wiklina w roli głównej! Z niej pod okiem kreatywnej instruktorki – Gabrieli Horny – można stworzyć różne cuda – cudeńka. Tym razem na tapecie znalazły się koszyki, które uczestnicy wyplatali z ogromnym zapałem i zaangażowaniem twórczym. Dom Kultury Strzecha dosłownie tętnił… życiem, a to za sprawą warsztatów bębniarskich zatytułowanych „Rytm jest wszędzie”. Niezwykle ciepła prowadząca, Marzena Kurakiewicz, zaznajomiła uczestników z grą na djembe i dundunach, uwrażliwiając przy tym na otaczające ich rytmy i dźwięki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się także nasze feryjne Kino Przemko. Podczas seansów sala zapełniona była po brzegi! Warsztaty RCK to sama frajda zarówno dla uczestników, jak i instruktorów – podsumowuje Raciborskie Centrum Kultury.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here