60 lat po ślubie państwa Marchwickich z Raciborza [ZDJĘCIA]

60 lat po ślubie państwa Marchwickich z Raciborza
60 lat po ślubie państwa Marchwickich z Raciborza

Mieczysława i Marian Marchwiccy sakramentalne „tak” powiedzieli sobie 27 stycznia 1960 roku.

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy wraz z kierownik USC Katarzyną Kalus odwiedzili jubilatów obchodzących diamentowe gody. Państwo Mieczysława i Marian Marchwiccy mieszkają w Raciborzu od 1965 r. Sakramentalne „tak” powiedzieli sobie 27 stycznia 1960 roku.

- reklama -

Urodzili się na Rzeszowszczyźnie, zaledwie kilka kilometrów od siebie. Los połączył ich drogi dopiero na ziemiach odzyskanych, gdzie wyjechali w poszukiwaniu pracy. Szczęśliwa gwiazda czuwała, gdy oboje zawędrowali w okolice Grodkowa. Tu miłość odnalazła ich sama.

Pan Marian związał się zawodowo z zakładem karnym. Za awansem w 1965 roku, wraz z żoną, trafili do Raciborza. Pani Mieczysława pracowała w szkole głuchoniemych i w domu dziecka.

Państwo Marchwiccy doczekali się trójki dzieci, mają pięcioro wnucząt i ośmioro prawnucząt. Jubilaci są nadal aktywni, lubią podróżować i pracować w ogródku. Swój udany, długoletni związek tłumaczą dziś wzajemnym zrozumieniem. – Kiedyś, gdy jeszcze dużo czasu przebywaliśmy w pracy, po powrocie do domu zawsze cieszyliśmy się sobą nawzajem – wspominają.

Z okazji rocznicy 60 lat po ślubie prezydent Raciborza Dariusz Polowy oraz kierownik USC Katarzyna Kalus przekazali jubilatom życzenia, dyplom, kwiaty oraz upominek.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here