„Rytm głuszy”. Wernisaż wystawy na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA]

0
„Rytm głuszy”. Wernisaż wystawy na Zamku Piastowskim
„Rytm głuszy”. Wernisaż wystawy na Zamku Piastowskim

Na raciborskim zamku można oglądać prace Magdaleny Fidyki wykonane w technice olejnej, akwareli i monotypii.

„Rytm głuszy” to tytuł wystawy prac Magdaleny Fidyki wykonanych w technice olejnej, akwareli i monotypii, której wernisaż odbył się 28 stycznia na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

- reklama -

Autorka ekspozycji to studentka III roku Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2017 r. ukończyła Liceum Plastyczne w Wodzisławiu Śląskim ze specjalizacją grafika warsztatowa. To laureatka XX Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży – Toruń 2016. W 2017 roku wzięła udział w wystawie zbiorowej „Inspirowane ciszą” w zabytkowej kopalni „Ignacy” przy Industrialnym Centrum Kultury w Rybniku. Natomiast w ubiegłym roku uczestniczyła w wystawie „Czarno na białym” w Muzeum Narodowym w Krakowie.

– W różnorodności codziennych zdarzeń, przemyśleń i podczas kontemplacji natury poszukuję wewnętrznej rytmiki, aby oddać odpowiedni nastrój. Moje obrazy są zapisem wewnętrznego odczuwania w zetknięciu z rzeczywistością oraz ulubioną muzyką – mówi autorka ekspozycji o swoich pracach, które można zobaczyć w dawnej siedzibie Piastów.

fot. Zamek Piastowski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here