Lewy brzeg Odry z dofinansowaniem z RPO

0
Lewy brzeg Odry w Raciborzu
Wizualizacje lewego brzegu Odry z 2016 roku. Zakres przewidzianych prac jest zgodny z aktualną informacją raciborskiego magistratu.

Oświetlenie, ławki, schody pełniące funkcję widowni, ścieżki rowerowe i piesze – tak zmieni się lewy brzeg Odry na wysokości miejskiej przystani.

Raciborski projekt zagospodarowania Lewego Brzegu Odry otrzyma dofinansowanie w ramach Regionalnego programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Urząd Marszałkowski ogłosił na swojej stronie listę projektów zakwalifikowanych do dofinansowania. Raciborski znajduje się na trzeciej pozycji.

- reklama -

Realizacja projektu powinna rozpocząć się w połowie tego roku, a zakończyć w 2021. Łączna wartość to 3 716 497,41 zł. Wnioskowane dofinansowanie to 3 114 424,83 zł, w tym z UE: 2 742 775,09 zł, a z budżetu państwa: 371 649,74 zł.

Projekt przewiduje następujące działania: montaż oświetlenia terenu, montaż bezpiecznego podłoża, wykonanie schodów terenowych łączących dolny i górny ciąg pieszo-rowerowy (pełniące funkcję widowni dla istniejącej przystani na brzegu prawym), wymianę schodów w miejscu istniejących schodów zejściowych z terenu Placu Mostowego, wykonanie ścieżki rowerowej po koronie wału i ciągu pieszo-rowerowego oraz montaż infrastruktury uzupełniającej (ławki, kosze na odpady, stojaki rowerowe, grille). Poniżej wizualizacje pochodzące z 2016 roku.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here