Uczniowie szkoły w Bieńkowicach spotkali się z policjantką

0
Uczniowie szkoły w Bieńkowicach spotkali się z policjantką
Uczniowie szkoły w Bieńkowicach spotkali się z policjantką

Mundurowa zajmująca się na co dzień profilaktyką i zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich rozmawiała z uczestnikami o bezpieczeństwie. Policjantka uświadamiała również młodzież o bezpieczeństwie w sieci.

Raciborska policjantka 30 stycznia odwiedziła uczniów klas VI Zespołu Szkół w Bieńkowicach. Podczas spotkania mundurowa rozmawiała z młodzieżą o bezpieczeństwie w różnych sytuacjach. Słuchacze dowiedzieli się m.in. kim jest osoba nieletnia w świetle przepisów, od kiedy rozpoczyna się odpowiedzialność prawna nieletnich, na jakich zasadach odpowiada nieletni za popełnione czyny karalne, jakie konsekwencje niesie ze sobą nieprzestrzeganie prawa przez młodych ludzi w przyszłości czy jakie są procedury postępowania z nieletnimi. Aspirant omówiła także z uczniami zjawisko demoralizacji, czym jest i jakie zagrożenia wiążą się z niedostosowaniem społecznym. Nie pominięto również katalogu najczęściej popełnianych przestępstw m.in. na terenie szkół.

- reklama -

Aby teorii nie było za dużo i żeby wiedza lepiej utkwiła w pamięci uczniów, całość okraszona była przykładami z pracy policjantów. Nie zabrakło również informacji o bezpieczeństwie w Internecie oraz o szkodliwości narkotyków i dopalaczy, konsekwencji prawnych związanych z ich posiadaniem i sprzedażą. jak również omówiony został problem dyskryminacji innych osób. Na zakończenie spotkania mundurowa przypomniała podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które dotyczą pieszych i rowerzystów. Wśród uczniów na pamiątkę wizyty zostały rozdane elementy odblaskowe, których używanie ma duży wpływ na bezpieczeństwo szczególnie teraz w porze zimowej, kiedy szybko zapada zmrok.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here