Nabór do przedszkoli od 2 marca

0
Nabór przedszkole
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik

Do 21 lutego rodzice dzieci już uczęszczających do publicznego przedszkola w Raciborzu powinni złożyć deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w danym przedszkolu.

Nabór do przedszkoli 

- reklama -

Od 2 marca do 16 marca będzie trwał nabór dzieci do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Miasto Racibórz. Wtedy aktywowana zostanie strona https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/raciborz na której będzie można zarejestrować wniosek, następnie wydrukować i wraz z wymaganymi załącznikami złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru. Postępowanie uzupełniające potrwa od 20 do 22 kwietnia.

Zasady naboru

Zasady naboru do raciborskich przedszkoli pozostają takie same, jak w roku ubiegłym. Jeśli chcecie zapisać dziecko do przedszkola składacie wniosek do placówki „pierwszego wyboru”. We wniosku natomiast podajecie również przedszkola, do których chcielibyście zapisać wasze dziecko w dalszej kolejności. Maksymalnie we wniosku mogą znaleźć się trzy placówki. Jeśli wasze dziecko nie dostanie się do przedszkola „pierwszego wyboru” wówczas wniosek kierowany jest do kolejnego wskazanego przez Was we wniosku. Wpisanie więc we wniosku trzech przedszkoli, które wybieracie, zwiększa wasze szanse, by dziecko dostało się do przedszkola. W przedszkolu po złożeniu wniosku uzyskacie wszystkie niezbędne informacje o rekrutacji waszego dziecka, czyli m. in. czy dziecko dostało się do przedszkola i terminie potwierdzenia woli uczęszczania dziecka do placówki.

Szczegóły rekrutacji dostępne na stronie Urzędu Miasta Racibórz.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here