Spotkania z grami planszowymi w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

0
Spotkania z grami planszowymi w raciborskiej bibliotece
Spotkania z grami planszowymi w raciborskiej bibliotece

Dwa razy w miesiącu odbywają się w bibliotece kilkugodzinne maratony wypełnione grami bez prądu.

Czytelnicy raciborskiej biblioteki pokochali gry planszowe. Dwa razy w miesiącu odbywają się tu kilkugodzinne maratony wypełnione grami bez prądu. Za uczestnikami spotkanie Raciborskiego Klubu Fantastyki Bastion oraz walentynkowe wydanie Klubu Gier Planszowych.

- reklama -

Ci, którzy postanowili spędzić sobotnie popołudnie w bibliotece w ramach Bastionu, na pewno się nie zawiedli. W ruch poszło wiele ciekawych gier, m.in. karciana Władca pierścieni. Bitwa o Śródziemie czy planszowe Talisman: Magia i miecz i Brzdęk! Nie drażnij smoka. Miłośnicy gier RPG podzielili się z kolei na dwie grupy: jedna z nich odbyła sesję Zew Cthulhu, a druga Dungeons&Dragons.

A jeśli ktoś nie przepada za klasycznymi Walentynkami, mógł wziąć udział w kolejnym spotkaniu Klubu Gier Planszowych organizowanym przez raciborską bibliotekę. Grano m.in. w karcianą grę Ucho Króla, budowano sieć wodną podlewającą bambusy dla żarłocznej pandy w Takenoko oraz rozbudowywano osadę, wytwarzano i zbierano surowce w Osadnikach z Catanu. Niektórzy postali także w PRL-owskich kolejkach i posmakowali klimatu minionej epoki w grze Kolejka. Grano również w Pluszowe Opowieści, Alhambre oraz Anachrony. Nie mogło zabraknąć najbardziej uwielbianych przez uczestników gier: Azul, Dooble i Kragmorthe. Najmłodsi uczestnicy wypróbowywali nową grę Ale cyrk! oraz budowali zamki i farmy w Królestwie Królików.

Kolejne planszówkowe maratony już wkrótce: 7 marca w godz. 15:00-21:00 odbędzie się spotkanie Raciborskiego Klubu Fantastyki Bastion, a 20 marca również w godz. 15:00-21:00 spotkanie Klubu Gier Planszowych.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here