Charytatywny bieg dla Bożeny w marcu w Raciborzu

0

Dzisiejsze dwie wiadomości – dobra i zła są ze sobą ściśle powiązane! Zaczniemy od tej złej – pech, który dopadł Panią Bożenę. Od lat pomagała Ona w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu. W ubiegłym roku dotknęła jej jednak w nocy, we śnie encefalopatia niedotlenieniowa, a dla tych, którym niewiele te dziwne słowa mówią – jest to uszkodzenie mózgu.

21 marca o godz. 13.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Zamkowej 4 odbędzie się bieg charytatywny dla raciborzanki Bożeny.

- reklama -

Jak co wieczór kładziesz się spać i rano wstajesz odmieniony. Jesteś już, wydawałoby się, innym człowiekiem. Ale nie wypoczętym i wyspanym, a ograniczonym funkcjonalnie bardziej niż kiedykolwiek dotąd! Taki koszmar nocny nie okazał się tylko złym snem, a rzeczywistością.  Rzeczywistością Pani Bożeny.

Encefalopatia niedotlenieniowa

Dzisiejsze dwie wiadomości – dobra i zła są ze sobą ściśle powiązane! Zaczniemy od tej złej – pech, który dopadł Panią Bożenę. Od lat pomagała Ona w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu. W ubiegłym roku dotknęła jej jednak w nocy, we śnie encefalopatia niedotlenieniowa, a dla tych, którym niewiele te dziwne słowa mówią – jest to uszkodzenie mózgu. Objawy podobne do udaru…

Dla Pani Bożeny obecnie niezbędna jest długotrwała i codzienna rehabilitacja, która tylko prowadzona systematycznie da pożądane rezultaty, czyli sprawność. Ale niestety taka rehabilitacja kosztuje i to nie mało… Ale na ciemnym niebie pojawia się przecież codziennie i słońce! Zatem czas na tą lepszą wiadomość! JEST SZANSA! Jest szansa dla Pani Bożenki i to całkiem duża!

Wiosną budzi się nadzieja

Tą szansą jest BIEG CHARYTATYWNY pn. „Biegnę dla Bożeny. Wiosną budzi się nadzieja”. W tym roku wydarzenie to jako główny organizator przeprowadzi Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne „Pracownia Przyszłości”. Nie będą jednak sami! Wesprą ich najlepsi! Razem z nimi bieg zorganizują: Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „Podaj Rękę” oraz TEB Edukacja Racibórz. Partnerami wydarzenia są: Akademia Fitness oraz OSiR Racibórz.

Bieg odbędzie się dokładnie pierwszego dnia wiosny – 21 marca o godzinie 13:00. Lista zawodników do biegu stale się powiększa – dołącz i Ty!

Wpisowe: 20 zł (przekazane później na pomoc Pani Bożenie).

Zapisy i wpłaty

Zapisywać można się online do dnia 20 marca, godziny 15:00 lub w dniu biegu, w biurze zawodów (ul. Zamkowa 4) do specjalnej puszki. Podczas zapisu można wtedy przekazać dowolną kwotę jednak nie mniejszą niż 20 zł. Ponad to odbędzie się również zbiórka do puszek w dniu zawodów jako dodatkowe wsparcie dowolną już kwotą. Zapisy i wpłaty 

Miejsce startu: Stadion Miejski, OSiR. Warunek uczestnictwa – podpisanie zgody o zdolności do biegu. Dystans do pokonania: minimalny: 2,35km – jedna pętla, maksymalny: 11,75km – pięć pętli. Udział mogą wziąć też najmłodsi – dzieci do pokonania będą miały odległość 400 metrów.

Trasa 

Trasa przebiegać będzie bieżnią stadionu – ul. Zamkową (w lewo) – ul. Brzozową (w lewo) – koroną wałów przeciwpowodziowych – Alejkami Parku Zamkowego, meta: powrót na stadion.

Odległość tę można pokonać biegiem, truchtem lub marszem nordic walking, którego propagowanie, również wpisane jest w dodatkowy cel biegu. Już teraz wiemy, że do tego biegu, przygotowuje się również sama Pani Bożena! Zgadza się! Chce Ona pokazać wszystkim swoją wolę walki i z balkonikiem ruszy na trasę biegu. To dopiero samozaparcie i motywacja! Spotkamy się tam zatem w dużym gronie wyjątkowych osób. Bieżące szczegóły stale ujawnia nam na swoim profilu Stowarzyszenie „Pracownia Przyszłości”, główny organizator eventu:

„Chcemy pokazać, że wspólne działanie daje pozytywne efekty spotęgowane wielokrotnie! Z dnia na dzień przybywa ofert, propozycji współpracy i dołączenia do tego wydarzenia mnóstwa dobrych serc. Edycje z 2018 i 2019 roku przyniosły łącznie ponad 40 tysięcy złotych potrzebującym, dla których bieg się odbywał. Liczymy, że i tym razem pokażemy ile drzemie w nas siły i woli pomocy drugiemu człowiekowi” – wyjaśnia Tomasz Kuryłowicz, prezes Stowarzyszenia „Pracownia Przyszłości”.

Licytacje 

Mapka z trasą biegu i szczegółowy regulamin pojawią się w późniejszym czasie na stronie „Pracowni Przyszłości”. Ponad to od 2 marca dostępne będą na ich fanpage’u licytacje, z których środki w całości przeznaczone zostaną dla Pani Bożeny.

„W minionych latach licytacje spotkały się ze sporym zainteresowaniem. Zdradzimy już dziś, że tym razem fantów, o które będziecie mogli walczyć będzie, bardzo dużo, a co więcej – będą one jeszcze atrakcyjniejsze niż poprzednim razem!” – mówi Tomasz.

Na stronie internetowej zbiórki dla Pani Bożeny możemy przeczytać wzruszającą notkę:

„Bożka robi postępy fizyczne, koordynacyjne i manualne, ale jeszcze wiele pracy przed nią. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają, dodają otuchy i nadziei… nie wiem jak bez Was mój brat dałby radę! Jak tylko będzie w stanie to wszystkim podziękuje, oczywiście włącznie z Bożenką. Jesteście ANIOŁAMI !”

Swoją cegiełkę można przekazać tutaj. 

/materiał nadesłany oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here