45-latek zasnął za kierownicą. Dwie osoby ranne

0
Szczerbice
Badanie alkomatem wykazało, że kierowca fiata był trzeźwy.

Do wypadku doszło w Szczerbicach na ul. Rybnickiej wczoraj, 24 lutego. 45-letni kierowca fiata najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, w wyniku czego na łuku drogi wypadł z jezdni, wpadł do rowu, a następnie uderzył w drzewa i ogrodzenie posesji.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 16.15 w Szczerbicach na ulicy Rybnickiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 45-letni kierowca fiata, jadąc w kierunku Gaszowic, prawdopodobnie zasnął za kierownicą, w wyniku czego na łuku drogi wypadł z jezdni i wpadł do rowu, a następnie uderzył w drzewa i ogrodzenie posesji. Kierujący pojazdem oraz 20-letni pasażer zostali zabrani przez pogotowie ratunkowe do szpitala w Rybniku. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca fiata był trzeźwy. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- reklama -

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem pomimo narastającego zmęczenia prowadzi do zmniejszenia adekwatności oceny sytuacji na drodze. – Wraz z narastaniem zmęczenia na długich trasach pojawia się znużenie, spadek czujności i senność. Najważniejsze w ocenie stopnia zmęczenia i sprawności kierowcy jest jego samokontrola. Przy stwierdzeniu tzw. ciężkich powiek, opóźnionych reakcji, trudności rozpoznania drogi, zaburzeniach płynności jazdy, większego rozdrażnienia, należy jak najszybciej zjechać na pobliski parking i odpocząć – czytamy w komunikacie policji.

/KMP Rybnik oprac. /

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here