Inicjatywa Rowerowa Bramy Morawskiej o przeprawie przez Odrę i Psinę

0
Rower
Rower

Koncepcja pilnego zorganizowania przeprawy przez Odrę i Psinę w miejscu, gdzie funkcjonowała dawna śluza przy Rafako, została przesłana do PGW Wody Polskie.

W Raciborzu powstała Inicjatywa Rowerowa Bramy Morawskiej. – Jest ona kontynuacją wcześniejszych okołorowerowych działań prowadzonych w obrębie Raciborza przez wielu społeczników – teraz jednak widzimy wyraźną konieczność rozszerzenia aktywności w tym względzie na cały powiat raciborski – piszą członkowie: Roman Wałach, Andrzej Tomczyk, Jan Surga, Grzegorz Kawalec i Leszek Szczasny. Szczegóły dotyczące długofalowych zamierzeń i działalności będą znane wkrótce

- reklama -

Już w tym tygodniu członkowie inicjatywy opracowali koncepcję pilnego zorganizowania przeprawy przez Odrę i Psinę w miejscu, gdzie funkcjonowała dawna śluza przy Rafako. Dokument został przesłany do PGW Wody Polskie, a dodatkowo w środę 26 lutego członkowie odbyli spotkanie w urzędzie miasta z udziałem przedstawiciela PGW Wody Polskie, prezydenta i starosty. Poruszono na nim wiele innych też kwestii – od zagospodarowania terenu Zbiornika Racibórz Dolny na potrzeby turystyki i rekreacji poprzez postulowaną przez stronę społeczną konieczność stworzenia kompleksowej strategii rozwoju infrastruktury rowerowej w mieście i powiecie we współpracy z okolicznymi samorządami.

– W kwestii śluzy wszyscy mają dobre intencje, ale niestety czasem związane ręce ze względów proceduralnych. Wierzymy jednak, że uda się znaleźć szybkie rozwiązanie dla tego newralgicznego rowerowego węzła, o którym radnych i mieszkańców w pozytywnym tonie zapewniano już w poprzedniej kadencji samorządu. Nie poddajemy się, czekamy na ruch drugiej strony, jednocześnie prowadząc dalsze prace – informuje Inicjatywa Rowerowa Bramy Morawskiej.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here