Wypadki w Raciborzu. Gdzie zdarzają się najczęściej?

1
Policja

Najwięcej zdarzeń, wypadków i kolizji odnotowano w ubiegłym roku na ul. Rybnickiej. To najbardziej zagrożona pod względem wypadkowości ulica w Raciborzu.

Informacje o stanie bezpieczeństwa na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu w 2019 roku zostały przedstawione podczas sesji rady powiatu 25 lutego.

- reklama -

Najwięcej wypadków na DK45

Na terenie gminy Racibórz najbardziej zagrożone ulice pod względem wypadkowości to Rybnicka (88 zdarzenia, w tym 2 wypadki i 86 kolizje) Opawska (65 zdarzenia, w tym 4 wypadki i 61 kolizji), Reymonta (42 zdarzenia, 42 kolizje drogowe,). Dalej wskazano Głubczycką, Armii Krajowej, Piaskową, Kozielską i Gliwicką.

Biorąc pod uwagę ilość zaistniałych zdarzeń drogowych na naszych drogach, 25% ogółu wypadków drogowych i 11% kolizji zaistniało na drodze krajowej nr 45.

W minionym roku na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu zaistniały ogółem 1185 zdarzenia drogowe w tym: 57 wypadków drogowych, w których zginęło 8 osób, 65 zostało rannych oraz 1128 kolizji drogowych.

Nieustąpienie pierwszeństwa główną przyczyną

Głównymi przyczynami zdarzeń drogowych zaistniałych z winy kierowców były:
– nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu 223
– niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami 220
– nieprawidłowe cofanie 120
– niedostosowanie prędkości do warunków ruchu 117
Głównymi przyczyn ami zdarzeń drogowych zaistniałych z winy pieszych były:
– nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym pojazdem 7
– chodzenie nieprawidłową stroną drogi 3
-nieostrożne wejście na jezdnię: zza pojazdu, przeszkody 3

Pietrowice Wielkie zaraz za Raciborzem

Pod względem wypadków najbardziej zagrożoną gminą powiatu jest Racibórz, gdzie łącznie zaistniało 780 zdarzeń( 56% ogółu wypadków drogowych i 66% kolizji drogowych). Dalej w kolejności są Pietrowice Wielkie, gdzie zaistniało 100 zdarzeń ( 7% ogółu wypadków oraz 9 % kolizji drogowych). Na trzecim miejscu plasuje się gmina Krzyżanowice. Tam doszło do 94 zdarzeń, co stanowiło 19% ogółu wypadków drogowych oraz 7% kolizji drogowych.

/źródło: KPP Racibórz oprac. c/

 

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here