Czyste Powietrze: Punkt przyjmowania wniosków w Gorzycach już działa

1
Czyste Powietrze: Punkt przyjmowania wniosków w Gorzycach już działa
Czyste Powietrze: Punkt przyjmowania wniosków w Gorzycach już działa

Już ponad 30 gmin uczestniczy w programie realizowanym przez WFOŚiGW w Katowicach – w tym gmina Gorzyce.

Gorzyce to kolejna gmina województwa śląskiego, która przystąpiła do realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach programu „Czyste Powietrze”. Porozumienia w tej sprawie od lipca 2019 roku podpisały już 32 gminy województwa śląskiego. – To ogromne ułatwienie dla mieszkańców, którzy chcą skorzystać z programu Czyste Powietrze. Dzięki zawartemu z Funduszem porozumieniu to w gminach mogą być przyjmowane wnioski o dofinansowanie, a odpowiednio przeszkoleni pracownicy na miejscu je wstępnie weryfikują i czuwają nad ich prawidłowym wypełnieniem. To bardzo usprawnia i przyspiesza proces wdrażania programu – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

- reklama -

Do tej pory wnioski były przyjmowane tylko w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz dwóch biurach Funduszu – w Bielsku-Białej i Częstochowie. Od lipca 2019 roku do porozumienia w ramach współpracy z WFOŚiGW w Katowicach przy realizacji programu „Czyste Powietrze” w województwie śląskim przystąpiły już łącznie 32 gminy. Pierwszą była gmina Lipie w powiecie kłobuckim. Poza tym wnioski można już składać bezpośrednio w urzędach miast i gmin takich jak m.in. Kuźnia Raciborska, Pietrowice Wielkie, Racibórz czy wspomniane Gorzyce.

Czytaj więcej: Czyste Powietrze: Punkt przyjmowania wniosków w Gorzycach już działa

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Cieszę się, że powstał ten program. Dzięki niemu mogliśmy sobie pozwolić na zakup certyfikowanego kotła EEI PELLETS. Wart każdej złotówki, a dokumentacja związana z dofinansowaniem naprawdę do przejścia

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here