Ogrzewalnia w Raciborzu oddana do użytku

0
Ogrzewalnia dla bezdomnych w Raciborzu
Ogrzewalnia dla bezdomnych w Raciborzu. Fot. UM Racibórz

Ogrzewalnia działa w godzinach od 18:00 do 8:00 7 dni w tygodniu. Zlokalizowana jest przy ul. Wiejskiej 18a w Ocicach obok Schroniska dla Osób Bezdomnych.

Budynek kontenerowy, minimum 18 stopni Celsjusza w środku, czynny od 18:00 do 8:00, pomieszczenie z miejscami siedzącymi dla 15 osób, sanitariaty – takie warunki panują w oddanej dzisiaj, 4 marca, do użytkowania ogrzewalni dla osób bezdomnych. – Obiekt został dostarczony przez wyłonionego w przetargu wykonawcę ponad dwa miesiące po terminie. Jednakże w ekspresowym tempie, dzięki zaangażowaniu pracowników Urzędu Miasta oraz współpracy i zrozumieniu służb i inspekcji, w przeciągu zaledwie kilku dni obiekt przeszedł procedurę odbioru i uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Ogrzewalnię prowadzi Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka Tęcza – partner społeczny z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami bezdomnymi. Ogrzewalnia będzie działać do końca marca. To cenny czas, który pozwoli ocenić funkcjonalność obiektu i dzięki zebranemu doświadczeniu bez przeszkód rozpocząć sezon zimowy 2020/2021 – podkreśla magistrat.

- reklama -

W czasie, gdy oczekiwano na dostawę ogrzewalni, żadna osoba bezdomna zgłaszająca się po pomoc i schronienie nie została tej pomocy pozbawiona. Schronienie i pomoc osobom bezdomnym tej zimy udzielane były w ramach Schroniska dla Osób Bezdomnych.

W związku z niewywiązaniem się z terminu dostarczenia ogrzewalni przez wykonawcę zostaną mu naliczone kary umowne.

Ogrzewalnia działa w godzinach od 18:00 do 8:00 7 dni w tygodniu. Zlokalizowana jest przy ul. Wiejskiej 18a w Ocicach obok Schroniska dla Osób Bezdomnych. Przeznaczona jest dla osób bezdomnych pragnących schronić się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Korzystanie z ogrzewalni jest dobrowolne, bezpłatne i niepotrzebne są żadne skierowania. W ogrzewalni mogą przebywać osoby zdolne do samoobsługi, których stan zdrowia nie zagraża zdrowiu i życiu innych osób przebywających w placówce.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here