Sukces Przedszkola nr 2 z Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]

0
Sukces Przedszkola nr 2 z Kuźni Raciborskiej
Sukces Przedszkola nr 2 z Kuźni Raciborskiej

Przedszkole zajęło trzecie miejsce w konkursie „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”.

W Gmachu Sejmu Śląskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku, złap oddech”. W wydarzeniu wzięła udział Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

- reklama -

W konkursie złożono 121 prac. W wyniku oceny formalnej i merytorycznej przeprowadzonej przez jury konkursowe wyłoniono następujących laureatów:
1. Przedszkole Miejskie nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie
2. Przedszkole nr 55 w Bielsku-Białej
3. Przedszkole nr 2 w Kuźni Raciborskiej

Wyróżnienia: Przedszkole Miejskie nr 59 w Bytomiu, Miejskie Przedszkole nr 8 w Częstochowie.

Podczas spotkania podsumowano kampanię oraz zaprezentowano wygrane programy nagrodzonych przedszkoli. Izabela Domogała podkreśliła, że kampania pomogła unaocznić dzieciom, jakie niebezpieczeństwa powoduje smog oraz rozwinąć w nich świadomość ekologiczną. Zaznaczyła także, że programy przedszkolne były dostosowane do wieku dzieci i w przystępny sposób przedstawiały problem jakim jest smog w województwie śląskim.

Celem kampanii „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

W projekcie wzięło udział 121 placówek z terenu województwa śląskiego. Otrzymały one już pomoc rzeczową w postaci oczyszczaczy powietrza. W sumie przekazano 500 sztuk tych urządzeń.

fot. UM Kuźnia Raciborska, Tomasz Żak – UMWS
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here