Koronawirus: Wzmożone działania prewencyjne w pociągach Kolei Śląskich

0
Koronawirus: Wzmożone działania prewencyjne w pociągach Kolei Śląskich
Koronawirus: Wzmożone działania prewencyjne w pociągach Kolei Śląskich

Łącznie nad czystością pociągów czuwają 63 osoby. Wnętrza pojazdu są czyszczone zarówno z użyciem detergentów, jak i pary – oba te czynniki skutecznie zwalczają koronawirusa.

W związku z potencjalnym ryzykiem wystąpienia zarażenia koronawirusem Koleje Śląskie przypominają wszystkim podróżnym, by zwracali uwagę na stan zdrowia swój i współpasażerów oraz zachowywali wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa. Odpowiednie procedury w tym zakresie zostały wdrożone również wśród pracowników. Wprowadzono też wzmożone działania w zakresie czyszczenia i dezynfekcji pojazdów.

- reklama -

Pracownicy Kolei Śląskich zostali m.in. poinstruowani, na jakie zewnętrzne objawy chorobowe u podróżnych zwracać uwagę, by w razie potrzeby zadbać o bezpieczeństwo pasażerów i powiadomić odpowiednie służby. Wszyscy kierownicy pociągów zostali wyposażeni w indywidualne apteczki z odpowiednią zawartością. Stosowne szkolenie i wyposażenie zostało również wprowadzone w kasach.

Dodatkowo w pociągach można znaleźć przydatne informacje na temat koronawirusa, o objawach choroby, sposobach na unikanie zakażenia oraz pomocnych telefonach kontaktowych. Wszystkie sytuacje, w których następuje pogorszenie samopoczucia i może być potrzebna pomoc, zawsze zgłaszać do pracowników drużyn pokładowych.

W miarę możliwości wprowadzono również wzmożone działania w zakresie czyszczenia i dezynfekcji naszych pojazdów. Łącznie nad czystością pociągów czuwają 63 osoby. Wnętrza pojazdu są czyszczone zarówno z użyciem detergentów, jak i pary – oba te czynniki skutecznie zwalczają koronawirusa. Dezynfekowane są wszelkie elementy, które mają kontakt z dużą liczbą osób – jak np. uchwyty czy wnętrza toalet.

fot. Koleje Śląskie
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here