Spotkanie z Człowiekiem Motylem w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

0
Spotkanie z Człowiekiem Motylem w raciborskiej bibliotece
Spotkanie z Człowiekiem Motylem w raciborskiej bibliotece

W ramach projektu „Biblioteka bez barier” raciborzanie mieli okazję spotkać się z Przemysławem Sobieszczukiem – coachem, społecznikiem, człowiekiem, który mimo swej niezwykle ciężkiej choroby pomaga inspiruje i motywuje innych.

Człowiek bez barier. Dziecko Motyl. Motyl z Żelaza… W ramach projektu „Biblioteka bez barier” raciborzanie mieli okazję spotkać się z Przemysławem Sobieszczukiem – coachem, społecznikiem, człowiekiem, który mimo swej niezwykle ciężkiej choroby pomaga inspiruje i motywuje innych.

- reklama -

Często nazywany jest Człowiekiem Motylem, gdyż jego skóra jest niespotykanie delikatna i narażona na najmniejsze urazy. Dłonie nie mają wykształconych palców, są zrośnięte w pięści. Jego znakiem rozpoznawczym są opatrunki i bandaże na całym ciele. A mimo to jego życiową pasją stało się pomaganie innym, dzielenie się doświadczeniami oraz wiedzą. Dlatego gdy dostał zaproszenie do raciborskiej biblioteki, nie wahał się długo i skorzystał z kolejnej szansy na spotkanie. Jak sam twierdzi, już dawno zdecydował, że jeśli tylko będzie taka możliwość, to chętnie będzie mówił różnym życiowym sytuacjom: TAK!

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji na temat choroby. Przemysław Sobieszczuk opowiadał o swoim dzieciństwie, sytuacji w szkole, przebytych terapiach medycznych, trudnościach w znalezieniu pracy. Nie zabrakło również barwnych historii z codziennego życia, okraszonych niezwykłym humorem i ogromnym dystansem do siebie, a przede wszystkim do choroby. Publiczność była szczerze wzruszona niesamowitą siłą i energią bijącą od gościa. Z niezwykłą historią „Człowieka bez barier” można się zapoznać także dzięki książce „Siła w EB. Historia człowieka ze szkła” dostępnej w bibliotece.

Już teraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza na kolejne spotkanie motywacyjne. 29 kwietnia gościem projektu „Biblioteka bez barier” będzie Aneta Mazur – „Jednooka Wojowniczka”.

Spotkania odbywają się w ramach projektu „Biblioteka bez barier” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here