Koronawirus: Uwaga na fałszywe informacje

0
telefon
Fot. Freepik.com

W związku z nieuzasadnioną paniką wywołaną w trakcie pandemii koronawirusa policja apeluje o rozsądek, odpowiedzialność i niepowielanie kłamstw.

Kilka dni temu pojawili się oszuści próbujący wykorzystać obecną sytuację. – Obecnie dostrzegamy kolejne „haniebne zachowania” – głównie w mediach społecznościowych oraz za pomocą komunikatorów przekazywane są nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomych zagrożeń, działań służb państwowych, które nie mają miejsca czy nawołujące wprost do paniki – są to niedopuszczalne i nieodpowiedzialne zachowania, niemające żadnego oparcia w prawdzie. Przypominamy, że jedynymi i prawdziwymi źródłami informacji są komunikaty przekazywane przez służby lub/i zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych – mówi insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji.

- reklama -
Przykładowy fake news

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich Polaków, na bieżąco komunikaty przekazują również przedstawiciele najwyższych władz państwa.

Należy pamiętać, że każda decyzja czy wprowadzane jakiegokolwiek ograniczenia muszą mieć swoje oparcie w przepisach prawa, a następnie ogłoszone do wiadomości publicznej. Policja apeluje o rozwagę, rozsadek, odpowiedzialność i unikanie paniki.

Przykładowe fake newsy

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here