Kontrole na przejściach granicznych. Kilka godzin oczekiwania na wjazd

0
Kontrole na przejściach granicznych. Kilka godzin oczekiwania na wjazd
Kontrole na przejściach granicznych. Kilka godzin oczekiwania na wjazd. Fot. KPP Racibórz

W powiecie raciborskim po przywróceniu kontroli granicznych jedyne czynne przejście graniczne to Nowe Chałupki. Na wjazd do Polski trzeba czekać w tej chwili kilka godzin.

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa od 15 marca ograniczony został ruch na polskiej granicy. Na obszarze powiatu raciborskiego granicę z Czechami można przekraczać tylko w miejscowości Nowe Chałupki, gdzie tymczasowo przywrócono kontrolę graniczną. Pozostałe przejścia zostały zamknięte dla ruchu pieszego i samochodowego. Porządku i bezpieczeństwa w tych miejscach pilnują policjanci i strażnicy graniczni, wspierają ich też inne służby, w tym sanitarne.

- reklama -

Na terenie województwa śląskiego granicę można przekraczać tylko w czterech miejscach. Rano w Cieszynie (S52) i Gorzyczkach (A1) na wjazd z Czech do Polski trzeba było czekać od dwóch do czterech godzin. Jak poinformowała rzeczniczka komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Katarzyna Walczak w rozmowie z Polsat News, jeszcze wcześnie rano na bieżąco ruch odbywał się przejściem w Chałupkach na równoległej do autostrady A1 drodze nr 78, jednak stopniowo i tam zaczynała tworzyć się kolejka do kontroli. Czwarte czynne przejście to cieszyński Most Przyjaźni, na którym odbywa się ruch pieszy.

W pierwszej dobie obowiązywania tymczasowej kontroli granicznej funkcjonariusze śląskiego oddziału SG skontrolowali 2301 osób, 756 samochodów osobowych, 606 samochodów ciężarowych, 32 autokary i 109 busów. Dwutygodniowej kwarantannie poddano 293 wjeżdżające do Polski osoby.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo oraz w celu ograniczenia zarażeń służby apelują o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

Czytaj także: Kontrola graniczna w województwie śląskim. Przejście tylko w czterech miejscach

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here