Korki na polsko-czeskiej granicy. Gabriela Lenartowicz interweniuje [WIDEO]

0
Gabriela Lenartowicz
Gabriela Lenartowicz. Kadr z filmu posłanki

– Polscy pracownicy, którzy wykonują swoje obowiązki w Ostrawie, Opawie czy Bolacicach, ryzykują utratą pracy – mówi posłanka Gabriela Lenartowicz.

W fabryce PF Plasty w Chuchelnej w pobliżu Krzanowic pracuje kilkadziesiąt osób z ziemi raciborskiej. W skutek ograniczeń związanych z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji tak jak i setki innych osób z okolic pracujących w czeskich fabrykach czekają codziennie na przejściu w Chałupkach w kilkunastogodzinnych kolejkach razem z tymi, którzy przekraczają granicę jednorazowo.

- reklama -

– Konsekwencje dla tych mieszkańców i ich rodzin są dramatyczne – polscy pracownicy, którzy wykonują swoje obowiązki w Ostrawie, Opawie czy Bolacicach, ryzykują utratą pracy, co w dobie perturbacji gospodarczych związanych z pandemią ma szczególny wymiar – zaznacza posłanka Gabriela Lenartowicz i informuje o złożonej przez nią interpelacji do Ministra Mariusza Kamińskiego oraz Wojewody Śląskiego z jednoczesną prośbą o wsparcie do samorządowców.

– Wierzę, że przy całej powadze prowadzonych działań w celu zwalczenia COVID-19 polskie władze staną na wysokości zadania i uruchomią logiczne i bezpieczne działania na rzecz obywateli i kontynuowanie pracy będącej często jedynym źródłem utrzymania tysięcy rodzin – mówi Gabriela Lenartowicz.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here